SuperBiz nowoczesne technologie Konkurencja dla Facebooka? Polka wchodzi do USA ze startupem wartym 3 mln dolarów

Konkurencja dla Facebooka? Polka wchodzi do USA ze startupem wartym 3 mln dolarów

30.03.2016, godz. 19:11
Aplikacja Spontime
Aplikacja Spontime foto: SHUTTERSTOCK

Pomysłodawczyni Spontime ma 21 lat. Wymyślona przez Karolinę Demiańczuk aplikacja do umawiania spotkań została wyceniona na 3 mln dolarów przez inwestorów ze Stanów Zjednoczonych, Szwecji i Polski. Prawdopodobnie będzie można pobrać ją wiosną tego roku.

Szybkie spotkania z aplikacją mobilną
Karolina Demiańczuk zastanawiała się, jak ułatwić życie licealistom i studentom, którzy próbują zorganizować sobie czas wolny. Wpadła na pomysł, żeby stworzyć dla nich aplikację ułatwiającą umawianie się na spotkania. W październiku 2015 roku powstał jej startup.

Spontime ma działać na podobnej zasadzie co wydarzenia na Facebooku, ale dużo szybciej. Użytkownik aplikacji uzyska możliwość „hurtowego" wysyłania zaproszeń w czasie rzeczywistym. Każda zaproszona osoba błyskawicznie otrzyma powiadomienie o propozycji – będzie mogła ją przyjąć albo odrzucić. Social networkingowa aplikacja sprawdzi się więc w sytuacjach, kiedy organizujemy spotkanie spontanicznie. Zamiast proponować wyjście każdemu z osobna, internauta będzie mógł zarządzić zbiórkę online.

Może zainteresować cię także: Nowa przedsiębiorczość. Jak w Polsce działają startupy?

W przeciwieństwie do Facebooka, aplikacja Karoliny Demiańczuk nie będzie wymagała utworzenia oficjalnego wydarzenia. Spontime ma ułatwić komunikację i zaoszczędzić czas osobom, które nie chcą trwonić go na konwersację na czacie czy wykonywanie wielu połączeń telefonicznych. Za jego pomocą użytkownicy poinformują znajomych o planach na najbliższe godziny, umówią się na przerwie między zajęciami albo zorganizują nieplanowane wyjście do kina.

Startup szuka swojego anioła biznesu
Ponieważ Karolina Demiańczuk nie posiada fachowej wiedzy technicznej, do współpracy zaprosiła doświadczonych programistów i designerów – Michała Tajcherta, Dawida Koncewicza, Łukasza Muszyńskiego oraz Dimę Miroshnichenko. Niektórzy z nich pracowali przy projektach dla Google, Coca-Coli i PKO BP. Obecnie pomysłodawczyni Spontime prowadzi negocjacje z potencjalnymi inwestorami.

Właścicielka startupu najpierw chce podbić rynek amerykański, a następnie wprowadzić Spontime w innych krajach. Mimo że aplikacja nie miała jeszcze oficjalnej premiery, prace nad jej nowymi funkcjonalnościami są w toku. Spontine znajduje się jeszcze w fazie testowej, ale docelowo trafi do sklepów App Store i Google Play, skąd będzie można do bezpłatnie pobrać.

Więcej informacji: spontime.co, facebook.com/spontime

Źródła: digitaljournal.com, mamstartup.pl

autor: Anna Bartosiewicz zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: