SuperBiz nowoczesne technologie Jedno z tych aut będzie polskim samochodem elektrycznym [GALERIA]

Jedno z tych aut będzie polskim samochodem elektrycznym [GALERIA]

19.06.2017, godz. 16:04
Konkurs Electromobility Poland
Projekt: Andrzej Brożek foto:

Polska stawia na auta elektryczne. Pomysł stworzenia polskiego samochodu tego typu firmuje m.in. wicepremier, minister finansów i rozwoju Mateusz Morawiecki. Finalny projekt takiego auta znajduje się wśród 66 prac dopuszczonych do drugiego etapu konkursu organizowanego przez ElectroMobility Poland. Jednym z jego patronów jest Ministerstwo Energii.

Już za niespełna trzy miesiące dowiemy się, jak będzie wyglądał polski samochód elektryczny. Na konkurs ElectroMobility Poland napłynęło 86 zgłoszeń, z czego wymogi formalne spełniło 66 projektów. Znajdują się wśród nich obrazki bardzo proste graficznie, ale i prawdziwe perełki. Dziesięć najlepszych naszym zdaniem projektów przedstawiamy w galerii nad tekstem, wszystkie możecie obejrzeć tutaj >>>

ZOBACZ TEŻ: Polak potrafi. Ursus zaprezentował elektryczny samochód dostawczy [GALERIA]

„Celem konkursu jest wyłonienie koncepcji elektrycznego pojazdu przyszłości. Zwycięskie koncepcje stanowić będą podstawę do produkcji prototypów. Chcemy stworzyć pojazd dla nowoczesnego, świadomego ekologicznie konsumenta. Będzie to auto miejskie, wpisujące się w trendy motoryzacyjnego rozwoju” - czytamy na stronie konkursu. Tam też dowiadujemy się, że jury spośród nadesłanych projektów wybierze 15 nadwozi, które przejdą do kolejnego etapu. Ostatecznie nagrodzonych ma być pięć projektów.

ZOBACZ TEŻ: Tesla. Marzenie wielu, na które niewielu stać

Oceniane będą ich wartość artystyczna, produkowalność (możliwość zbudowania i produkcji), ergonomia, efektywność energetyczna, innowacyjność i bezpieczeństwo. A jest o co walczyć. Zwycięzcy konkursu zdobędą nie tylko ogromny prestiż, ale i 50 tys. zł!

Źródło: konkurs.emobilitypoland.pl

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: