SuperBiz nowoczesne technologie Lego stworzyło „Facebooka dla dzieci” i wprowadza go do Polski

Lego stworzyło „Facebooka dla dzieci” i wprowadza go do Polski

28.02.2017, godz. 12:40
Historia LEGO
Legoland w Kalifornii foto: LEGO

Lego Life – tak nazywa się portal społecznościowy skierowany do dzieci poniżej 13. roku życia, który stworzył producent kultowych klocków Lego. Dziś, czyli 28 lutego, portal debiutuje w naszym kraju.

Najważniejszą cechą, która ma odróżniać nowy portal od innych serwisów społecznościowych, jest jego całkowite bezpieczeństwo – tak przynajmniej deklaruje Lego. Wszystkie dane użytkowników serwisu są pilnie strzeżone przed niepowołanymi osobami, w dodatku Lego nie będzie ich gromadziło – ba, zachęca dzieciaki, by używały pseudonimów, jak superbohaterowie. Lego będzie też utrudniało dostęp do informacji o lokalizacji dziecka. Wszystko dzięki specjalnemu algorytmowi i weryfikacji postów przez moderatorów.

ZOBACZ TEŻ: Historia wielkich marek. LEGO – firma, której żaden pech niestraszny

Strzeżonym ma być także wizerunek użytkowników – zamiast prawdziwego zdjęcia, będą mogli ustawić na obrazie profilowym awatar wykreowany w Lego Life i odzwierciedlić siebie jako słynnego ludzika Lego. Także zdjęcia wrzucane przez dzieciaki do społecznościówki mają być bezpieczne – aby moderator je zaakceptował, będą musiały być powiązane z klockami lego, a więc np. pokazywać budowlę stworzoną przez użytkownika albo też jego posiłek przyrządzony z, a jakże, klocków Lego!

ZOBACZ TEŻ: Przez tę lalkę twój dom może być na podsłuchu

Także posty mają się składać niemal wyłącznie z samych emotikonów stylizowanych na klocki Lego – aby to było możliwe, firma opracowała emotikonowy alfabet. Lego Life działa już USA, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Danii, Austrii i Szwajcarii. Teraz debiutuje w Polsce, a późniejszym czasie ma się pojawić także na innych rynkach. Jak wygląda serwis? O tym możecie się przekonać, klikając tutaj >>>

Źródła: money.pl, lego.com

tagi: LEGO Lego Life
autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: