SuperBiz nowoczesne technologie Masz konto pocztowe na Yahoo? Sprawdź, co cię czeka po sprzedaży spółki

Masz konto pocztowe na Yahoo? Sprawdź, co cię czeka po sprzedaży spółki

10.01.2017, godz. 19:18
Yahoo
foto: SHUTTERSTOCK

Po tym, jak Verizon zapowiedział przejęcie większości udziałów w Yahoo, media zaczęły spekulować na temat rebrandingu spółki. Sprawdziliśmy, co stanie się ze skrzynkami pocztowymi na Yahoo. Z naszych ustaleń wynika, że trafiły one w ręce spółki Verizon AOL, ale w dalszym ciągu będą funkcjonować pod starą marką.

Yahoo istnieje na rynku od 22 lat. W czasach świetności spółki konta pocztowe na Yahoo cieszyły się większą popularnością do Gmaila, jednak obecnie gigant przynosi straty. Nawet Marissa Mayer, dyrektor generalna i prezeska zarządu Yahoo, która przeszła do niego z Google, nie zdołała postawić spółki na nogi. Trudno więc dziwić się, że media zaczęły snuć spekulacje na temat jej odejścia.

Zobacz także: Hakerzy zaatakowali Yahoo. Przechwycili dane z ponad miliarda kont

W zeszłym roku sieć Verizon kupiła wyszukiwarkę internetową Yahoo wraz z portalem. Kosztowało ją to 4,83 mld dolarów. Mimo to część majątku nadal pozostaje w rękach Yahoo, a wraz z nim – 16 proc. udziałów w znanej chińskiej platformie sprzedażowej Alibaba, 36 proc. udziałów w Yahoo Japan, a także – prawa do własności intelektualnej, w tym patentów. Spółki, które pozostaną w rękach Yahoo, mają funkcjonować pod nową marką Altaba. Tę nazwę niektórzy interpretują jako akronim słów „inna/kolejna" oraz „ Alibaba" (ang. „alternative" i „Alibaba").

Przeczytaj również: Gigantyczny atak hakerów. Nie działały m.in. Twitter, Netflix i Spotify

Wiadomo już, że Marissa Mayer odejdzie z zarządu Yahoo, jednak zapewnia, że nie chce zmienić pracodawcy. Nota bene, zarząd zostanie znacznie odchudzony. Jak uspokaja spidersweb.pl, rebranding nie obejmie serwisu informacyjnego, wyszukiwarki internetowej, usług pocztowych i informacyjnych. Do realizacji transakcji przejęcia Yahoo jeszcze nie doszło, a Verizon może negocjować jej warunki w związku w wyciekami danych użytkowników kont pocztowych. Ostatni miał miejsce w grudniu zeszłego roku.

Źródła: spidersweb.pl, bloomberg.com, businessinsider.com.pl, superbiz.se.pl, linkedin.com

tagi: yahoo
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: