SuperBiz nowoczesne technologie Kupujesz Xboxa One? Uważaj na używane egzemplarze

Kupujesz Xboxa One? Uważaj na używane egzemplarze

30.05.2016, godz. 11:54
Xbox One
foto: EAST NEWS

W sklepach elektroniką można kupić używane konsole Xbox One. Pochodzą one ze zwrotów gwarancyjnych. Zanim jednak trafią do sprzedaży, są przez Microsoft dokładnie sprawdzane i w razie potrzeby naprawiane. Co ciekawe jednak, ceny używanych Xboxów potrafią być wyższe, niż nowych.

Fabryczne odnawianie urządzeń elektronicznych, a potem ich sprzedawanie to tzw. „refurbished”. Źródłem sprzętu, który poddawny jest temu procesowi moga być zarówno zwroty gwarancyjne, jak i np. sprzęt zwrócony do porzedsiębiorstw po wygaśnięciu leasingu.  

Używane konsole objęte są dokładnie tą samą, 24-miesięczną gwarancją, co nowe egzemplarze. Jak informuje Antyradio, Microsoft przygotował do sprzedaży kilka zestawów, różniących się między sobą dołączonymi tytułami gier.

Zobacz także: Najtańsze iPhony są w USA, ale Polacy też nie powinni narzekać

W sprzedaży znalazły się następujące zestawy: Xbox One z dyskiem 500 GB i grą Minecraft, Xbox One z dyskiem 500 GB i grami FIFA 16 i Minecraft, Xbox One z dyskiem 500 GB i grami Call of Duty: Ghosts i Minecraft, Xbox One z dyskiem 500 GB i grami Far Cry 4, Watch Dogs i Rayman Legends, Xbox One z dyskiem 500 GB, sensorem Kinect i grami Kinect Sports Rivals, Dance Central Spotlight i Zoo Tycoon.

W pudełku oprócz samej konsoli (dostępna jest tylko wersja z dyskiem 500 GB) znajduje się kontroler bezprzewodowy, kabel High Speed HDMI, zasilacz sieciowy i 2 karty umożliwiające korzystanie z Xbox Live Gold przez odpowiednio 14 dni i 3 miesiące. Osoby, które zdecydują się na zakup droższej wersji otrzymają także sensor Kinect.

Czytaj również: Te aplikacje łączą ludzi z różnych krajów. Co potrafi Meetup i Coachsurfing

Opakowania używanych konsoli są oznakowane – przy górnej krawędzi znajduje się napis informujący, że mamy do czynienia z „produktem odnowionym”. Prpducent informuje także, że sprzęt może nosić ślady użytkowania

W teorii taki sprzęt powinien być tańszy o ok. 100 zł niż nowy. Jak informuje Antyradio, w zależności od wersji odnowiony sprzęt wyceniony jest na 1499 zł lub 1899 zł. Okazuje się jednak, że jeżeli trafimy na promocją, nowego Xboxa możemy kupić nawet za 1200 zł.

Źródło: antyradio.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: