SuperBiz nowoczesne technologie Motorola wraca na rynek z legendarnym telefonem. Kultowa marka nie zniknie

Motorola wraca na rynek z legendarnym telefonem. Kultowa marka nie zniknie

06.03.2017, godz. 14:55
Motorola ze starych butelek
foto: Brak agencji

Lenovo wycofało się z planów zastąpienia Motoroli własną marką Moto by Lenovo. Jeszcze w zeszłym roku należąca do Chińczyków spółka zapowiadała koniec Motoroli, ale teraz zmieniła zdanie i idzie w ślady Nokii. Właściciel marki zapowiedział wielki powrót telefonów Motorola.

Lenovo nabył Motorolę w 2014 roku. Jednak niespełna rok temu zapowiedział, że telefony tej marki zastąpi Moto by Lenovo. Chyba jednak Aymar de Lencquesaing, prezes spółki Motorola Mobility, zreflektował się, że jeszcze jest za wcześnie, aby schodzić z podium. - Firma nie będzie już wstydzić się używać nazwy Motorola, umieszczać słynnego logo w kształcie skrzydła nietoperza na obudowie. Koniec końców to właśnie Motorola wynalazła telefon komórkowy. Lenovo zamierza w końcu wykorzystać tę spuściznę – oświadczył w wywiadzie dla CNET, na który powołuje się next.gazeta.pl.

Zobacz także: Historia smartfona. Te urządzenia zmieniły świat [GALERIA]

Dawna marka powoli będzie zastępować Moto by Lenovo – prawdopodobnie najpierw w Brazylii, a potem na innych rynkach – w Stanach Zjednoczonych, w pozostałych państwach Ameryki Łacińskiej czy w Europie. Na decyzję Lenovo mogło mieć wpływ nieoczekiwane posunięcie spółki HMD Global. Podczas targów Mobile World Congress (MWC), które miały miejsce w lutym br. w Barcelonie, producent kultowych urządzeń marki Nokia zaprezentował nowy, inspirowany legendarnym modelem Nokii 3310 telefon. Lenovo nie pozostanie dłużny konkurentowi i przywróci do życia starą Motorolę. Na razie nie wiadomo jeszcze, jakie parametry będzie miał sprzęt i kiedy trafi do sprzedaży, ale eksperci od nowych technologii obstawiają, że na nowe życie może liczyć legendarna Motorola Razr.

Źródła: next.gazeta.pl, spidersweb.pl, eonline.com, androidnow.pl

tagi: motorola
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: