SuperBiz nowoczesne technologie Muzułmańskie imperium chce skolonizować Marsa!

Muzułmańskie imperium chce skolonizować Marsa!

21.02.2017, godz. 11:31
mars.
foto: SHUTTERSTOCK

To nie żart. Zjednoczone Emiraty Arabskie ogłosiły, że w ciągu najbliższych stu lat chcą zbudować na Marsie najprawdziwsze miasto! Pojawiły się już nawet jego pierwsze wizualizacje. Jak będzie wyglądała osada tego muzułmańskiego imperium na Czerwonej Planecie?

Pomysł zbudowania imponującego miasta ma Marsie ogłosił na Twitterze szejk Muhammad ibn Raszid Al Maktum, który jest premierem a jednocześnie wiceprezydentem Zjednoczonych Emiratów Arabskich i emirem Dubaju. Miasto ma powstać w ramach programu „Mars 2117”, którego nazwa mówi wszystko – Czerwona Planeta ma zostać skolonizowana przez Emiraty w ciągu stu lat.

ZOBACZ TEŻ: Polacy WYDRUKOWALI satelitę i chcą go wysłać w kosmos!

Szejk Muhammad tłumaczy, że ten ambitny plan ma za zadanie zaangażować młodych naukowców z całego świata, którzy będą musieli przede wszystkim opracować szybszą niż obecnie znane metodę przemieszczania się w przestrzeni kosmicznej, a także znaleźć pomysł na to, jak zapewnić ludziom bezpieczne schronienie na niegościnnym Marsie, jak ich wykarmić itd.

ZOBACZ TEŻ: Przemysł kosmiczny otwiera się przed Polakami! [WYWIAD z ekspertami]

Choć pomysł projekt „Mars 2117” jest na razie w powijakach, szejk już teraz opublikował na swoim Twitterze wizualizacje, jak mogłoby wyglądać muzułmańskie miasto na Czerwonej Planecie. Jak wam się podoba?

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: