SuperBiz nowoczesne technologie Najpiękniejsze zakątki świata bez wychodzenia z domu. Oglądaj je na żywo!

Najpiękniejsze zakątki świata bez wychodzenia z domu. Oglądaj je na żywo!

07.05.2017, godz. 10:00
Wenecja, Włochy
Wenecja, Włochy foto: EAST NEWS

Bociany, żubry czy pszczoły – wszystkie je można podglądać na żywo przez internet, dzięki kamerom ustawionym koło ich gniazd, siedlisk czy uli. Transmitują one obraz przeważnie 24 godz. na dobę. Choć śledzenie takiej transmisji wydaje się mniej więcej tak samo pasjonujące, jak wpatrywanie się w akwarium, ma ono naprawdę wielu fanów. Czy wiecie, że w podobny sposób możemy podpatrywać najpiękniejsze zakątki naszego globu?

Podglądanie zwierząt za pośrednictwem kamer internetowych to prawdziwy fenomen. Część osób robi to dla zabicia czasu, część to pasjonaci przyrody, a wiele zapewne liczy na to, że trafią akurat na moment, w którym zwierzak zrobi coś nietypowego czy zabawnego.

ZOBACZ TEŻ: Polska turystyczną mekką! Jesteśmy w pierwszej 20-ce na świecie

Podobne emocje może wywołać podpatrywanie najciekawszych i najpiękniejszych miejsc świata, na które skierowane są obiektywy internetowych kamer. Wybraliśmy dla was najciekawsze naszym zdaniem widoki, dzięki którym poczujecie się, jakbyście byli na wakacjach. Zupełnie za darmo, na żywo i bez wychodzenia z domu!

1. Wenecja

Wenecji nie trzeba nikomu przedstawiać, bo to prawdziwa turystyczna mekka. Jedną z jej najbardziej zachwycających budowli jest słynny most Rialto, który możemy obserwować w serwisie YouTube przez całą dobę dzięki skierowanej nań kamery umieszczonej w pensjonacie Palazzo Bembo:

Dzięki drugiej kamerce przekazującej na żywo obraz z Wenecji zobaczymy zapierającą dech w piersiach panoramę miasta:

2. Praga

Praga jest bez wątpienia jedną z najbardziej urokliwych stolic świata. Miejscami mogą się przy niej schować Paryż czy Rzym. Przekonać się o tym można, podziwiając jej cudowną sylwetę na tle nieba:

3. Tokio

Shibuya to jedna z dzielnic japońskiej stolicy. Jej symbolem jest ruchliwe skrzyżowanie z charakterystycznymi pasami na skos. Dzięki kamerce możemy obserwować tłumy przelewających się przez jezdnię turystów:

4. Wyspy Dziewicze

Dech w piersiach zapiera również widok na jedną z plaż Wysp Dziewiczych. Kamera zainstalowana jest w jednym z barów na plaży. Ach, ta woda, ach ten piasek!

5. Amsterdam

Jeśli już znudzą się nam te słoneczne kadry, warto przeskoczyć na majestatyczny (i trochę ponury) pl. Dam w Amsterdamie z ogromnym Pałacem Królewskim na czele:

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: