SuperBiz nowoczesne technologie Nike pokazał buty, które same się sznurują [WIDEO]

Nike pokazał buty, które same się sznurują [WIDEO]

07.04.2016, godz. 13:40
Nike HyperAdapt 1.0
Nike HyperAdapt 1.0 foto: Materiały prasowe

Nowe technologie nie ustają w ułatwianiu nam życia. W tym celu koncern Nike zaprezentował nowy model obuwia HyperAdapt 1.0, który może zrewolucjonizować rynek butów, za sprawą "sznurówek", które wiążą się same. Zobacz, jak to działa w praktyce.

Kto nie pamięta bohatera filmu "Powrót do przyszłości", granego przez Marty'ego McFly'a z futurystycznym obuwiem, które błyskawicznie dopasowuje się do stopy właściciela. Od kilku lat nad stworzeniem takich butów pracował gigant Nike, który w końcu zaprezentował efekt swoich starań.

Zobacz też: Sklep przyszłości już działa! Żadnych kasjerów i gotówki, potrzebny tylko smartfon

Pomimo, że model HyperAdapt 1.0 nazywa jest samosznurującym się butem, to w rzeczywistości nie posiada sznurówek. Posiada mechanizm, który po włożeniu stopy do buta wyczuwa, czy kładziemy nacisk na piętę, czy też śródstopie. Wtedy też uruchamiają się naciągi, które odpowiednio dopasują ułożenie przyszwy wraz z językiem i zabezpieczą stopę przed wypadnięciem z buta. Dodatkowo jeśli chcemy poluzować albo zwiększyć nacisk, to do dyspozycji są dwa przyciski z plusem i minusem.

Mechanizm działa na baterię i jak zapewniają producenci, starcza ona na dwa tygodnie korzystania z niego.

Pierwszą serią, która będzie pozwalała na wiązanie butów bez udziału użytkownika ma być HyperAdapt 1.0 - partia obuwia dostępna początkowo wyłącznie dla użytkowników aplikacji Nike+. Latem tego roku samosznurujące się obuwie trafić na globalny rynek. Nike Hyperadapt 1.0 nie mają jeszcze określonej ceny.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: