SuperBiz nowoczesne technologie O czym twórca Facebooka rozmawiał z papieżem? [SZCZEGÓŁY SPOTKANIA]

O czym twórca Facebooka rozmawiał z papieżem? [SZCZEGÓŁY SPOTKANIA]

30.08.2016, godz. 15:05
O czym Zuckerberg rozmawiał z papieżem Franciszkiem?
foto: AP

Tego jeszcze nie było: Mark Zuckerberg odwiedził papieża Franciszka i podarował mu model futurystycznego drona. Do spotkania głowy kościoła z twórcą Facebooka i jego małżonką, Priscillą Chan, doszło w Watykanie. Miliarderzy ze świata nowych technologii coraz częściej umawiają się na audiencje u najwyższego dostojnika kościoła katolickiego.

- Rozmowa dotyczyła wykorzystania technologii komunikacyjnych w łagodzeniu ubóstwa oraz w komunikacji międzykulturowej, zwłaszcza w kontekście udzielania sobie wzajemnego wsparcia i niesienia nadziei osobom najbardziej potrzebującym" – podsumowało spotkanie Marka Zuckerberga z papieżem Franciszkiem Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Zobacz również: Za hejty na Facebooku grożą bardzo wysokie kary!

Twórca Facebooka zapowiedział swoją podróż do Watykanu jeszcze w zeszłym tygodniu, kiedy Włochy zmagały się z trzęsieniem ziemi. Watykan już wcześniej gościł znane osobistości związane z Google, Apple czy Instagramem – przypomina Katolicka Agencja Informacyjna. Stolicę Apostolską odwiedzili m.in.: Eric Schmidt – prezes zarządu holdingu Alphabet, w skład którego wchodzą Google i YouTube, Timothy Cook – prezes zarządu spółki Apple oraz Kevin Systrom – współzałożyciela i dyrektor generalny Instagrama.

Źródła: dailymail.co.uk, ekai.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: