SuperBiz nowoczesne technologie Paint, jakiego znacie, odejdzie do lamusa. Aktualizacja Windows 10

Paint, jakiego znacie, odejdzie do lamusa. Aktualizacja Windows 10

24.07.2017, godz. 16:33
Windows 10
Windows 10 foto: se.pl

Paint, kultowy program, który wchodzi w skład akcesoriów Windowsa, przejdzie poważną metamorfozę. Microsoft kończy pracę nad jego następcą. Nowy program będzie posiadał o wiele więcej możliwości, ale tradycyjnego Painta ma przypominać głównie z nazwy.

Jeden z najbardziej znanych programów graficznych jest dostępny na rynku od 32 lat, od 1985 roku. Teraz jednak świat obiegła informacja, że Microsoft postanowił przestać inwestować w to intuicyjne i proste w obsłudze narzędzie. Jesienią nastąpi aktualizacja Windows 10 Autumn Creators Update i od tego momentu Paint znajdzie się na liście „funkcji, które zostaną usunięte albo zmarginalizowane". To drugie w praktyce oznacza, że Microsoft wstrzyma się z rozwijaniem programu Paint. Prawdopodobnie po jakimś czasie Paint, jakiego używamy obecnie, zniknie z zestawu akcesoriów Windowsa.

CZYTAJ: Najlepsi pracodawcy w Polsce 2017. Biznes TOP 100

Nie oznacza to jednak, że użytkownicy Windows 10 zostaną bez darmowego programu graficznego. Dostaną w zamian nowe narzędzie, które daje znacznie szersze możliwości i nosi nazwę Paint 3D. Następca Painta będzie umożliwiał edycję prostych figur graficznych, ale także – tworzenie trójwymiarowych elementów, zmianę ich kolorów i faktur. Przy wykorzystaniu możliwości programu użytkownik będzie mógł przekształcić obraz 2D w obiekt 3D. Niestety, Paint 3D będzie znacznie różnił się od starego Painta i ma mieć niewiele wspólnego z tym narzędziem, które wykorzystują kolejne pokolenia.

Oprac. na podst. nt.interia.pl, businessinsider.com.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: