SuperBiz nowoczesne technologie Państwo islamskie przegrywa, ale tylko w internecie. Anonymous triumfuje

Państwo islamskie przegrywa, ale tylko w internecie. Anonymous triumfuje

16.03.2016, godz. 11:50
Anonymous wypowiedzieli WOJNĘ Państwu Islamskiemu
foto: PrintScreen YouTube

Często piszemy o złych hakerach, którzy okradają klientów banków. Są jednak także "dobrzy hakerzy". Z Państwem Islamskim walczy nie tylko grupa hakerów o nazwie Anonymous. Ghost Security Group to nazwa grupy, która przyczyniła się np. do udaremnienia zamachów w Tunezji. Dzięki działaniom tej grupy hakerów policja i antyterroryści aresztowali kilkanaście osób podejrzanych o terroryzm.

Grupą Ghost Security Group dowodzi były członek Anonymous, który występuje pod pseudonimem "Digita Shadow". Twierdzi on że hakerzy używają pseudonimów, gdyż sciga ich Państwo Islamskie. Dzięki działaniom tej grupy zamknięte zostało ok. 150 propagandowych stron internetowych i 10 tys. profili na portalach społecznościowych oraz usunięto 6 tysięcy filmów agitacyjnych. "Digita Shadow" jego grupa liczy 14 hakerów. Początki ich walki z Państwem Islamskim zaczęły się po ataku na redakcję "Charlie Hebdo". Hakerzy z Ghost Security Group mieli także pomóc zidentyfikować i aresztować zamachowców, którzy planowali zabicie brytyjskich turystów w centrum handlowym. Ghost Security Group twierdzi, że wykorzystuje swoje umiejętności do dobrych celów, jednak mimo to działa poza granicami prawa, jak mówi w "szarej strefie".

Przeczytaj także: Superkomputer ochroni nas przed hakerami? Światłowody z Zegrza do Warszawy

Ktoś musiał ich powstrzymać przed zabijaniem ludzi innego wyznania niż islam - mówi członek Ghost Security Group. Hakerzy z tej grupy pochodzą z całego swiata. Wśród nich są specjaliści z braż IT, ale także byli członkowie wywiadu czy byli wojskowi. Różnica między Ghost Security Group a grupą Anonymous, to to, że ci pierwsi dzielą się relacjami ze swoich działań z rządem USA.

źródło: tvn24bis

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: