SuperBiz nowoczesne technologie Płatności elektroniczne. Sprawdź, co nowego czeka nas w tej dziedzinie [ZDJĘCIA]

Płatności elektroniczne. Sprawdź, co nowego czeka nas w tej dziedzinie [ZDJĘCIA]

14.12.2016, godz. 09:17
Donation Box
foto: Materiały prasowe

Puszka na datki, do której pieniądze „wrzuca się” w formie elektronicznej. Ekrany dotykowe umożliwiające zamawianie towarów, płacenie za nie, dokonywanie rezerwacji, zbieranie punktów w programach lojalnościowych czy wpłacanie pieniędzy na organizacje charytatywne za pomocą jednego dotknięcia karty lub telefonu. Takie urządzenia już wkrótce mogą pojawić się na naszych ulicach.

Nowe sposoby robienia zakupów i płacenia za nie stały się naszą codziennością szybciej, niż mogliśmy się spodziewać i wszystko wskazuje na to, że to dopiero początek zmian. Firmy prześcigają się w opracowywaniu nowych rozwiązań w tej dziedzinie.

Zobacz też: Aplikacja "Too good to go" zapobiegnie wyrzucaniu jedzenia do kosza? [ZDJĘCIA]

Jednym z potentatów tej branży jest Grupa Ingenico zajmująca się obsługą transakcji bezgotówkowych oraz systemów zarządzania płatnościami. To firma, do której należy 38 proc. rynku terminali płatniczych na świecie. W czwartek (13.12.) w Warszawie odbyło się spotkanie, podczas którego jej przedstawiciele zaprezentowali nowe produkty.

Jednym z nich jest są ekrany Connected Screen, czyli mówiąc najprościej – połączenie ekranu dotykowego z terminalem płatniczym. Pierwsze tego typu ekrany pojawiły się już na ulicach Francji. Umożliwiają one m.in. zamawianie towarów, płacenie za nie, dokonywanie rezerwacji, zbieranie punktów w programach lojalnościowych czy wpłacanie pieniędzy na organizacje charytatywne za pomocą jednego dotknięcia karty lub telefonu (w tym drugim przypadku – bez konieczności instalowania dodatkowych aplikacji).

–  Design oraz technologie zastosowane w Connected Screen sprawiają, że kupujący podejmują niemal natychmiastową decyzję o dokonaniu zakupów i zakończeniu ich bezdotykową płatnością kartą lub telefonem – tłumaczą przedstawiciele firmy.

O tym, że nowe technologie są wszechobecne i nie omijają żadnej dziedziny życia może świadczyć inne urządzenie – Donation Box. To puszka na datki, która jednocześnie jest terminalem płatniczym. Nie wrzucimy do niej datku w formie monety czy banknotu – potrzebujących możemy wesprzeć jednym zbliżeniem karty.

Czytaj również: Sztuczne sieci neuronowe w służbie biznesu

To, czy i kiedy rozwiązania zaproponowane przez Ingenico pojawią się w Polsce zależy zarówno od firm, które u nas realizują płatności bezgotówkowe oraz od sieci i punktów handlowych (np. we Francji na zastosowanie ekranów Connected Screen zdecydowała się siec SPAR, pojawiły się one na Lazurowym Wybrzeżu).

MK

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: