SuperBiz nowoczesne technologie Pokemon Go jest popularniejszy od Tindera! Zarobił już 14 mln dolarów

Pokemon Go jest popularniejszy od Tindera! Zarobił już 14 mln dolarów

13.07.2016, godz. 12:19
Sezon na Pokemona Go rozpoczęty
Sezon na Pokemona Go rozpoczęty foto: Reuters

Pokemona Go to nowa gra firmy Nintendo, a zarazem fenomen na rynku urządzeń mobilnych. Aplikacja stała się prawdziwym hitem w sieci, również w Polsce. W Pokemona Go grają Polacy, Amerykanie i Australijczycy. Oficjalnie Europejczycy nie mogą jeszcze pobrać aplikacji ze Sklepu Google, ale jest ona dostępna w amerykańskiej wersji App Store'a. Podpowiadamy, jak ją pobrać.

W piątek akcje Nintendo zwyżkowały o 10 proc., a w ciągu czterech dni dni podrożały o ok. 50 procent. W niecały tydzień od premiery w Stanach Zjednoczonych i Australii Pokemon Go zarobił 14,04 mln dolarów, wynika z danych firmy SuperData. Poprzednik Pokemona Go, Pokemon Shuffle, nigdy nie przyniósł tak wielkich zysków – uplasowały się one na poziomie 14,03 mln dolarów.

Po swojej premierze w sierpniu 2015 r. Pokemon Shuffle zdobył podium wśród najbardziej zyskownych aplikacji na urządzenia z Androidem w USA. Nowa gra Nintendo ma szansę szybko trafić do tej samej czołówki co Pokemon Shuffle i pobić rekord swojego poprzednika. Już teraz Pokemon Go należy do grona najlepiej zarabiających produktów na urządzenia z systemem iOS i Android w Japonii.

Przeczytaj również: Czy twoje dane w aplikacji Prisma są bezpieczne?

Pokemon Go to połączenie aplikacji mobilnej z interaktywną grą miejską. Gracze ruszają w teren w poszukiwaniu tytułowych bohaterów. Aplikacja odczytuje ich położenie dzięki GPS. Stworki można namierzyć za pomocą smartfona – wyświetlają się na jego ekranie. Firma Similar Web szacuje, że w Pokemona Go gra już blisko pięć proc. mieszkańców Ameryki, którzy posiadają urządzenia w systemie Android.

W polskiej wersji Sklepu Google dostępny jest „Przewodnik po Pokemonie Go" („Guide for Pokemon"), który ma już 1 mln pobrań. Liczba pobrań aplikacji na świecie wielokrotnie przekroczyła tę liczbę. Ci użytkownicy, którzy nie mogą doczekać się polskiej premiery, ściągają pirackie kopie z nieuatoryzowanych stron.

Może cię zainteresować: Uważaj na strony www z ikoną kłódki. Oszuści podszywają się pod banki

W uprzywilejowanej sytuacji znajdują się posiadacze iPhone'ów w USA – mogą pobrać aplikację w amerykańskiej wersji App Store'a. W tym celu należy uruchomić AppStore, wskazać swój region jako USA, wybierając amerykańską flagę, spróbować pobrać bezpłatną aplikację i dokonać rejestracji. Trzeba zaakceptować regulamin, podać swoje podstawowe dane i zweryfikować adres email za pomocą skrzynki pocztowej. Serwis iosworld.pl przypomina, że mieszkańcy Nowego Jorku powinni wpisać kod 10001, a Oregonu – 97045. Korzystanie ze sklepu Apple może generować drobne płatności (podatek).

Źródła: wyborcza.biz, gram.pl, cdaction, iosworld.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: