SuperBiz nowoczesne technologie Pokemon Go na Windowsa? Deweloper zapowiada premierę w sierpniu

Pokemon Go na Windowsa? Deweloper zapowiada premierę w sierpniu

25.07.2016, godz. 14:19
Pokemon Go na Windowsa?
Pokemon Go na Windowsa? foto: SHUTTERSTOCK

Już niebawem posiadacze telefonów z system Windows będą mogli nieoficjalnie przystąpić do wyścigu o Pokemony. Anonimowy deweloper obiecuje premierę aplikacji na Windowsa w przyszłym miesiącu. Obecnie kolorowe stworki mogą łapać gracze korzystający z systemów iOS i Android.

Osoby korzystające z systemów Windows Phone i Windows 10 Mobile zmuszone są zmienić urządzenie mobilne, aby zagrać w Pokemona GO. Jak podaje Chip.pl za Phone Arena, miłośnicy kolorowych stworków nie są zadowoleni z takiego obrotu rzeczy. Już ponad 92 tys. osób podpisało się pod petycją skierowaną do Niantic na Change.org. Domagają się stworzenia aplikacji Pokemon GO na urządzenia z systemem Windows 10 i Windows 10 Mobile.

Jak podkreślają internauci podpisani pod petycją, w ciągu roku Windows 10 zyskał już ponad 81 mln użytkowników, a Windows Phone 8 jest trzecim pod względem popularności systemem operacyjnym na urządzenia mobilne.

Co prawda firma Niantic nie złożyła żadnych obietnic fanom Pokemonów, ale postanowił ją wyręczyć anonimowy deweloper ukrywający się pod pseudonimem ST-Apps. Zapowiedział, że udostępni aplikację użytkownikom Windows Phone. Na dowód tego, że nie jest to czcze gadanie, zamieścił w internecie zrzuty ekranu z plansz do gry.

Przeczytaj również: Pokemon GO. Jak wykorzystać fenomen gry do zwiększenia sprzedaży w centrach handlowych

Nieoficjalna aplikacja na Windowsa pod względem grafiki prawdopodobnie będzie ustępować swoim oryginalnym poprzednikom, jednak wszystko wskazuje na to, że spełni swoją podstawową funkcję – umożliwi graczom posiadającym urządzenia mobilne z systemem Windows przygodę z Pokemonami. Nie wiadomo jeszcze, jak ST-Apps planuje zalegalizować swoją wersję gry. Pojawia się również pytanie, co zrobi deweloper, jeżeli serwery Niantic zostaną zaszyfrowane. Na razie tajemniczy sprzymierzeniec użytkowników systemu Windows zapowiedział, ze aplikacja trafi do internetu w przyszłym miesiącu. Jej pobranie ma być bezpłatne. Piracka wersja Pokemon Go na Windowsa nie będzie jednak umożliwiała korzystania z rozszerzonej rzeczywistości.

Oprac. na podst. chip.pl, change.org, gry.onet.pl, latintimes.com

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: