SuperBiz nowoczesne technologie Pokemon Go zarobił w miesiąc 200 mln dolarów

Pokemon Go zarobił w miesiąc 200 mln dolarów

09.08.2016, godz. 10:49
Pokemon GO w ciągu miesiąca zarobił 200 mln dolarów
foto: SHUTTERSTOCK

Pokemon Go w ciągu miesiąca zarobił na czysto 200 mln dolarów, ale tylko jeden z producentów gry dostał tak duży zastrzyk finansowy. Dowiedz się, jakie ulepszenia wprowadził ostatnio gigant z San Francisco i które rynki aktualnie podbija.

Wśród najbardziej dochodowych aplikacji mobilnych góruje Pokemon Go – zauważył Komputer Świat. Akcje Nintendo w ciągu pierwszych kilku dni po premierze zwyżkowały o kilkadziesiąt procent. Zaledwie miesiąc po premierze przychody Niantic z Pokemon Go przekroczyły 200 mld dolarów, jak szacuje firma Sensor Tower. To największy finansowy sukces w historii aplikacji mobilnej. Dotychczas najbardziej zyskowną aplikacją w krótkim terminie czasu została Clash Royale, która zapewniła swoim producentom miesięczny przychód przekraczający 100 mln dolarów. Trzecia w kolejności gra, Candy Crash, wygenerowała już „tylko" 25 mln dolarów.

Przeczytaj również: Pokemon Go ma ponad 100 mln pobrań!

Po tym, jak Pokemon Go podbił Stany Zjednoczone, Europę i Australię, przyszedł czas na rynki azjatyckie. Od 6 sierpnia gra jest dostępna w Brunei, Kambodży, Indonezji, Laosie, Malezji, na Filipinach, w Singapurze, Tajlandii, Wietnamie, Tajwanie, Papui Nowej Gwinei, na Fidżi, Wyspach Salomona, Mikronezji i Palau. 4 sierpnia Pokemon Go wszedł na rynki Ameryki Centralnej i Południowej, m.in. do Brazylii. Dotychczas jednym z największych sukcesów okazała się premiera w Japonii – błyskawicznie zareagowały na nią indeksy na japońskiej giełdzie, oczywiście z korzyścią dla producentów. W połowie lipca w ciągu jednego tygodnia akcje Nintendo zwyżkowały na tokijskiej giełdzie o 86 procent, generując dodatkowe 17 miliardów dolarów wartości rynkowej.

Zobacz także: Zmiany w Pokemon Go. Tak będą wyglądali nowi team liderzy!

Twórcy gry – Niantic Labs oraz firma partnerska Nintendo, Pokemon Company, cały czas pracują nad jej udoskonaloną wersją. Ostatnio Niantic wprowadził w San Francisco nowy system namierzający w wersji beta. Na całym świecie aplikację można pobrać bezpłatnie. Gracze mogą dokonywac mikrotransakcji opiewających na kwotę 4,89 zł – 479,99. W asortymencie znajdują się m.in. tzw. poke balls, którymi rzuca się w stworki, aby je złapać.

Źródła: komputerswiat.pl, twitter.com, facebook.com, in.reuters.com

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: