SuperBiz nowoczesne technologie Polak potrafi. Ursus zaprezentował elektryczny samochód dostawczy [GALERIA]

Polak potrafi. Ursus zaprezentował elektryczny samochód dostawczy [GALERIA]

25.04.2017, godz. 16:06
Ursus - stoisko wystawowe w Hanowerze
Ursus - stoisko wystawowe w Hanowerze foto: Super Express

Podczas targów w Hanowerze Ursus zaprezentował ciekawy prototyp. Chodzi tu o samochód dostawczy ELVI, który jest zasilany energią elektryczną. Choć to na razie tylko koncept, zapowiada się bardzo ciekawie. Jak prezentował się Ursus w Niemczech? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w galerii nad tekstem.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy ELVI miałby wejść do seryjnej produkcji. Pewne jest za to, że jego silnik zbudują poznańskie zakłady Cegielskiego, reszta auta powstanie zaś w lubelskiej fabryce Ursusa. ELVI ma być dostawczakiem pakownym (ładowność to ponad tona), ale i kompaktowym, tak by bez problemu zmieścić się na przykład na podziemnym parkingu centrum handlowego. Auto przeznaczone jest też dla pocztowców, hotelarzy czy pracowników sektora usług komunalnych. Jego poszczególne parametry będą mogły być konfigurowane pod potrzeby kontrahenta.

ZOBACZ TEŻ: URSUS podbija Afrykę. Nie uwierzysz, że to polska reklama! - WIDEO

W podstawowej wersji auto ma rozwijać prędkość do 100 km/h i mieć zasięg 150 km. Ważne jest to, że jego akumulatory będzie można doładować niemal do pełna w ciągu zaledwie 15 min. W szoferce auta zmieszczą się trzy osoby. Dopasowanie samochodu pod potrzeby klienta obejmie nie tylko jego osiągi, ale również różne rodzaje tylnej zabudowy. Będzie ona mogłaby skrzyniowa bądź przystosowana do specjalistycznych potrzeb kupującego, w zależności od tego, do czego ELVI miałby służyć.

Źródło: dziennikwschodni.pl

tagi: ELVI Ursus
autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: