SuperBiz nowoczesne technologie Polskie startupy w natarciu: zadane.pl przejmuje firmę w USA

Polskie startupy w natarciu: zadane.pl przejmuje firmę w USA

15.06.2016, godz. 17:11
egzamin, uczeń, uczennica, szkoła, nauka, gimnazjum, matura, sprawdzian, test, książki
matura 2016, egzamin maturalny z polskiego foto: EAST NEWS

Brainly, polska firma z Krakowa, prowadząca m.in. serwis zadane.pl, rozpycha sie coraz bardziej na globalnym rynku. Właśnie przejął największego konkurenta, amerykański start up Open Study.

Niedawno media obiegła informacja, że jeden z polskich start upów, znanylekarz.pl, przejął jedną z największych firm w swojej branży, wydając 100 000 000 złotych. Dopiero przeszły echa tej transakcji, a pojawiła się kolejna bomba: kupno lidera z USA!

ZOBACZ TEŻ: ZnanyLekarz.pl podbija świat

Zadane.pl. znane za granicą jako Brainly, to platforma internetowa, na której jedni zadają pytania, inni na nie odpowiadają. Powstał jako pomysł na "samopomoc" uczniów gimnazjów i liceów. Dzisiaj jest dostępny w 12 wersjach językowych, polską odwiedza 7 milionów osób miesięcznie, a wszystkie razem 60 milionów. Ilość odpowiedzi w serwisie szacuje się na 100 000 dziennie.

ZOBACZ TEŻ: Jak zacząć ze start-upem [WIDEO]

Kwota transakcji nie została ujawniona, ale niedawno Brainly pozyskał dofinansowanie w wysokości 15 milionów dolarów od Naspersa, czyli właściciela m.in. allegro.pl i olx.pl. Firma jeszcze niedawno zatrudniała 3 osoby, obecnie 75, licząc te siedziące w biurze. Oprócz nich we wszystkich 36 krajach, w których działa, zgromadziła ok. 1000 moderatorów, którzy dbają o poziom i porawność odpowiedzi.

Brainly przeprowadziło badania, z których wynika, że aż 44 procent uczniów czerpie wiedze szkolna od rówieśników, a co czwarty poszukuje jej w internecie. Rozwiązanie proponowane przez krakowski start up zaspokaja obie potrzeby równocześnie.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: