SuperBiz nowoczesne technologie Rejestracja numeru na kartę u listonosza

Rejestracja numeru na kartę u listonosza

16.12.2016, godz. 16:56
ABSURD! Listonosze z Lublina mieli podczas pracy... liczyć kroki
ABSURD! Listonosze z Lublina mieli podczas pracy... liczyć kroki foto: Archiwum

Rejestracja numeru na kartę za pomocą SMS-a w obecności listonosza? Taką opcję wprowadza sieć Orange. Wystarczy, że pracownik poczty, który zapuka do drzwi, będzie wyposażony w tablet.

Orange jako pierwszy z operatorów uruchamia możliwość rejestracji numeru na kartę pre-paid z udziałem listonoszy Poczty Polskiej. Aby tego dokonać wystarczy wysłać w obecności listonosza SMS-a o treści NUMER na numer 80190.

Sprawdź koniecznie: Rejestracja karty prepaid. Gdzie można to zrobić? [PEŁNA LISTA MIEJSC]

W odpowiedzi otrzymamy SMS-a zwrotego którego przekazujemy listonoszowi - łącznie z numerem telefonu i karty SIM. Pracownik poczty wyposażony w tablet wprowadza dane do systemu (także PESEL osoby rejestrującej) i po chwili otrzymujemy wiadomość potwierdzającą cały proces.

Więcej szczegółów na ten temat znajduje się na stronie www.zarejestrujnumer.pl

Przypomnijmy, że 25 lipca 2016 r. weszły w życie ważne zmiany dla użytkowników kart prepaid. Od tego dnia każda nowozakupiona karta prepaid wymaga rejestracji. W przeciwnym razie nie zostanie aktywowana. Zgodnie z nowymi przepisami wszyscy dotychczasowi posiadacze kart prepaid muszą zarejestrować je do 1 lutego 2017 roku. Dokładną instrukcję rejestracji kart SIM u wszystkich operatorów znajdziesz TUTAJ


Źródło: telepolis.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: