SuperBiz nowoczesne technologie Rewolucja w zamawianiu pizzy. Na Pyszne.pl zapłacisz bitcoinami

Rewolucja w zamawianiu pizzy. Na Pyszne.pl zapłacisz bitcoinami

30.06.2017, godz. 11:29
Wiemy, kim jest twórca bitcoina
Wiemy, kim jest twórca bitcoina foto: SHUTTERSTOCK

Bitcoiny coraz popularniejsze nad Wisłą. Największy w Polsce serwis do zamawiania jedzenia online wreszcie akceptuje płatność wirtualną walutą. Za zamówienia złożone w ponad 5 tysiącach restauracji w całym kraju zapłacić można innowacyjną walutą internetu.

Bitcoinem zapłacisz na Pyszne.pl
Kupowanie pizzy za bitcoiny nie jest wcale tak nowym pomysłem, jak mogłoby się wydawać. Właśnie na tym polegała pierwsza na świecie transakcja z wykorzystaniem bitcoinów. Internauta Laszlo Hanyecz zapłacił za swoje danie 10 000 bitcoinów, warte wówczas około 80 zł, a obecnie wyceniane na prawie 1 miliard złotych. Obecnie kurs 1 bitcoina oscyluje między 9 000 a 10 000 złotych, tak więc za średnią pizzę o wartości 25 zł zamawiający zapłaci mniej niż trzy tysięczne bitcoina.

Zobacz również: Placek z Pizzy Hut zamówisz teraz przez bota na Facebooku

Od teraz taką możliwość mają zamawiający jedzenie online przez Pyszne.pl - jako jedyny food-serwis w Polsce. W obecnej chwili firma oferuje płatność gotówką przy odbiorze oraz różnorodne metody płatności online: kartą kredytową, szybkim przelewem internetowym, przez Sofort Banking, PayPal oraz PayU. Niedawno wprowadziło także opcję płatności Android Pay dla użytkowników aplikacji mobilnej. Wystarczy jedno kliknięcie, które przenosi użytkownika na stronę pośrednika płatności Bitpay.

- Po entuzjastycznym przyjęciu nowej funkcjonalności w Holandii, Belgii, Austrii, Szwajcarii i Francji, zdecydowaliśmy się na udostępnienie płatności walutą internetową również polskim użytkownikom. Potrzebę taką zgłaszały nam regularnie przede wszystkim osoby młode, największą grupą byli gamerzy. - mówi Marta Czarnecka, Head of Marketing Poland międzynarodowej grupy Takeaway.com, właściciela Pyszne.pl. - Użytkownicy coraz chętniej rozliczają się online. W 2016 roku aż 51 proc. zamówień zostało opłaconych w ten sposób - dodaje.

Sprawdź koniecznie: Z tą aplikacją zapłacisz mniej w sklepie. Młodzi Polacy podbijają świat

Kurs bitcoina raz po raz bije kolejne rekordy. Na przestrzeni ostatnich trzech miesięcy zanotował wzrost o 88,4 procent. Jego hossa trwa nieprzerwanie od początku 2015 roku. Pomyśleć, że gdyby wspomniany Laszlo Hanyecz wstrzymał się z zakupem w 2009 roku, mógłby pozwolić sobie teraz na codzienne zamawianie pizzy przez około 11000 lat!

 

 

Źródło: materiały prasowe

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: