SuperBiz nowoczesne technologie Robili operacje plastyczne, teraz przerzucają się na... gry komputerowe

Robili operacje plastyczne, teraz przerzucają się na... gry komputerowe

27.04.2017, godz. 13:21
Gra komputerowa
foto: SHUTTERSTOCK

Kiedy jakaś firma stwierdzi, że jednak nie chce działać w tej gałęzi rynku, którą aktualnie się zajmuje, ma pełne prawo się przebranżowić. Przebranżowienia takie bywają jednak bardzo zaskakujące. Tak jest choćby w przypadku firmy Laser-Med S.A. - kliniki przeprowadzającej m.in. operacji plastyczne, która teraz chce produkować gry komputerowe i mobilne!

Laser-Med S.A. to firma, która skupiła się na świadczeniu usług z zakresu medycyny estetycznej. Działalność ta jednak nie przyniosła jej oczekiwanych zysków. Zarząd firmy postanowił więc diametralnie zmienić kierunek jej działań. Dotychczasowa klinika zmieni się w… producenta gier komputerowych! Informację tę podał na swoim Twitterze analityk Paweł Juszczak:

„Przyjęcie przez Zarząd Laser-Med S.A. nowych założeń do kierunków rozwoju otwiera nowy rozdział w historii Spółki. Dostrzegliśmy bardzo wysoki potencjał wzrostu sektora gier komputerowych i mobilnych, stąd też decyzja o rozpoczęciu realizowania inwestycji w tym segmencie rynkowym. Laser-Med chce wspierać podmioty zajmujące się produkcją gier w wielu obszarach ich funkcjonowania, począwszy od opracowywania modelu biznesowego i finansowego, pozyskiwania przez nie finansowania oraz komunikacji z rynkiem. Jesteśmy przekonani, że nowy kierunek rozwoju pozwoli nam na budowanie wartości Spółki w oparciu o silne fundamenty.” – komentuje January Ciszewski, prezes zarządu Laser-Med S.A., cytowany przez ceo.com.pl.

Źródła: twitter.com, ceo.com.pl

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: