SuperBiz nowoczesne technologie Sprawdź, czy masz dostęp do szerokopasmowego internetu

Sprawdź, czy masz dostęp do szerokopasmowego internetu

14.03.2016, godz. 10:58
KOMPUTER TELEFON TABLET
foto: SHUTTERSTOCK

Urząd Komunikacji Elektronicznej uruchomił specjalną wyszukiwarkę, dzięki której każdy może sprawdzić, czy w jego miejscu zamieszkania lub w innej dowolnej lokalizacji dostępne są usługi internetu szerokopasmowego.

Dzięki wyszukiwarce można również dowiedzieć się, jakie to usługi i kto jest ich dostawcą. Poprzez wpisanie adresu i wybór prostych filtrów otrzymujemy wyniki wyszukiwania. Każde zapytanie jest wizualizowane na mapie, dając możliwość weryfikacji sprawdzanego adresu.

Dodatkowo, za pomocą wyszukiwarki każdy, kto jest zainteresowany dodatkowymi usługami w miejscu zamieszkania lub wyższymi prędkościami usług szerokopasmowych może zgłosić takie zapotrzebowanie poprzez wypełnienie krótkiego zgłoszenia.

Czytaj również: Najszybszy procesor na świecie stworzyli Polacy. Wykorzystuje go m.in. Toyota i Sony

Zgromadzone w ten sposób informacje posłużą do publikacji map z potrzebami Polaków w zakresie usług telekomunikacyjnych. UKE liczy na to, że dla operatorów staną się one bodźcem do uwzględniania oczekiwań Polaków w swoich planach inwestycyjnych.

– Wyszukiwarka jest doskonałym miejscem zderzenia pomiędzy oczekiwaniami cyfrowymi Polaków, a planami inwestycyjnymi i świadczonymi usługami przedsiębiorców telekomunikacyjnych – mówi Magdalena Gaj, prezes UKE.

Wyszukiwarka dostępna jest na stronie UKE oraz na portalu Polska Szerokopasmowa (w zakładce „Sprawdź swój adres”). 

Źródło: UKE, oprac. MK

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: