SuperBiz nowoczesne technologie Ta lodówka pozwala robić zakupy! Jej zawartość sprawdzisz na smartfonie

Ta lodówka pozwala robić zakupy! Jej zawartość sprawdzisz na smartfonie

21.09.2016, godz. 14:05
Lodówka Samsung Family Hub
foto: Materiały prasowe

Notatki i magnesy na lodówce to dla firmy Samsung zdecydowanie za mało. Model lodówki Family Hub umożliwia zrobienie zakupów online, odbiór artykułów spożywczych w domu, a także – podgląd zawartości lodówki na smartfonie. Już niebawem lodówka może mieć nową atrakcyjną funkcjonalność – płatności zbliżeniowe Samsung Pay.

Samsung wprowadził na rynek nietypowe lodówki, które umożliwiają połączenie się z siecią WiFi i mają zamontowany na drzwiach tablet. Dzięki urządzeniu użytkownik jest w stanie kontrolować zawartość lodówki bez zaglądania do środka. Za pomocą wyświetlacza LCD może obejrzeć wnętrze lodówki, ale także – zrobić listę zakupów, przejrzeć swój kalendarz, albo – odtworzyć ulubiony utwór muzyczny. Sprawdzenie stanu lodówki bez otwierania drzwi jest możliwe dzięki zainstalowanym w środku kamerom.

Lodówka Family Hub zrobiła furorę w koreańskich mediach. Nie dość, że jej właściciele mogą za pomocą urządzenia zrobić zakupy online, to jeszcze artykuły spożywcze są dostarczane przez trzech największych dostawców zakupów w Korei. Z kolei w Stanach Zjednoczonych wśród użytkowników lodówki popularnością cieszy się usługa „Groceries by Mastercard", która umożliwia płatności online. Family Hub to jednak ekskluzywny produkt. Koszt zakupu urządzenia wynosi 5,6 tys. – 6 tys. dolarów.

Zobacz także: Syntetyczne mięso będą sprzedawać jak Coca-Colę! Mięso in vitro w pigułce

Dziennikarze spodziewają się, że już niebawem Family Hub zostaną poszerzone o nową funkcjonalność – płatności bezgotówkowe Samsung Pay. Mało tego, spekuluje się, że jeszcze w tym roku z takiej opcji płatności będą mogli korzystać również polscy użytkownicy.

Płatności Samsung Pay umożliwiają wykonanie przelewu za pomocą urządzenia marki Samsung. Miały swoją premierę rok temu. Z tego typu rozwiązania korzysta już 4 mln Amerykanów i Koreańczyków.

Źródła: prnews.pl, samsung.com

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: