SuperBiz nowoczesne technologie Strona Putina na celowniku hakerów

Strona Putina na celowniku hakerów

17.01.2017, godz. 16:36
Jeden z największych hakerów w Polsce zatrzymany
foto: SHUTTERSTOCK

Rzecznik prasowy Władimira Putin, Dmitrij Pieskow, poinformował media, że oficjalną stronę prezydenta Rosji atakują tysiące hakerów z Europy, Stanów Zjednoczonych i Azji. Nie wskazał jednak konkretnych krajów z Unii Europejskiej.

- Strona internetowa prezydenta stale, na co dzień, jest obiektem ataków. W niektóre dni są tysiące prób i włamania się na stronę, i przejęcia nad nią kontroli, i przerwania jej działania - powiedział rzecznik Putina w cytowanym przez Polskie Radio komunikacie prasowym. W rozmowie z telewizją NBC zdradził, że próby ataków miały miejsce w takich krajach, jak Stany Zjednoczone, Kanada, Chiny czy Indie, a także w państwach europejskich. Pieskow dodał, że stawianie zarzutów konkretnym stolicom „byłoby nierozsądne".

Zobacz także: Gigantyczny atak hakerów. Nie działały m.in. Twitter, Netflix i Spotify

Czyżby Kreml realizował politykę „oko za oko, ząb za ząb". Przypomnijmy, że wcześniej Rosja usłyszała zarzuty związane z atakami na sztab wyborczy Hillary Clinton. W listopadzie pisaliśmy o tym, że w przeddzień wyborów prezydenckich w USA sztab wyborczy Hilary Clinton miał problem w wykonywaniem połączeń głosowych. W grudniu „Washington Post" powołał się na anonimowe źródło, z którego wynikało, że Rosja wspierała Trumpa podczas kampanii wyborczej. - W ocenie społeczności wywiadowczej, celem Rosji było faworyzowanie jednego kandydata, czyli pomaganie Trumpowi w odniesieniu zwycięstwa. Taki jest zgodny pogląd – powiedział gazecie wysoki rangą anonimowy rozmówca.

Oprac. na podst. polskieradio.pl, superbiz.se.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: