SuperBiz nowoczesne technologie Szukasz pracy? Pośredniak wyszkoli cię na… operatora drona!

Szukasz pracy? Pośredniak wyszkoli cię na… operatora drona!

18.11.2016, godz. 14:04
Urząd pracy pośredniak
foto: Archiwum

Bezrobocie jest obecnie w naszym kraju rekordowo niskie, ale urzędy pracy nie zamierzają spoczywać na laurach i chcą, by wskaźnik wciąż i wciąż spadał. Dlatego też chcą aktywizować bezrobotnych, zachęcając ich do wzięcia udziału w szkoleniach dotyczących coraz bardziej popularnych zawodów. Taką właśnie profesją staje się kierowanie dronem.

Nie da się ukryć, że drony błyskawicznie podbiły świat. „Z danych Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego wynika, że istnieje już ponad 100 oficjalnych zastosowań rynkowych dronów, począwszy od wideofilmowania czy fotografii, poprzez monitoring wizyjny, a kończąc na funkcjach z zakresu oceny technicznej, np. elektrowni wiatrowych. Rynek w tej branży dynamicznie się rozwija” - podkreśla dziennikbaltycki.pl. Pomysł, aby zostać operatorem takiego latającego urządzenia, wydaje się bardzo dobry. Problem jednak w tym, że od jakiegoś czasu potrzebne są do tego specjalne uprawnienia.

ZOBACZ TEŻ: Są nowe przepisy regulujące ruch dronów! Znamy ich treść

Można je uzyskać choćby za pośrednictwem urzędu pracy w Malborku, który ogłosił nabór na szkolenie na operatora dronów. Pomysł wzorowany jest na identycznym projekcie pośredniaka z Gdańska. Ukończenie szkoleń organizowanych przez urząd pracy ukoronowane jest otrzymaniem uprawnień do kierowania dronem wydawanych przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. W Gdańsku, na dziewięć szkolących się osób, pięć otworzyło swoje firmy, w których dron jest narzędziem pracy. Na uruchomienie biznesu klienci urzędu dostali aż po 5 tys. zł.

Źródło: dziennikbaltycki.pl

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: