SuperBiz nowoczesne technologie T-Mobile z najlepszą siecią na rynku

T-Mobile z najlepszą siecią na rynku

25.01.2017, godz. 14:06
T-Mobile siecią roku
T-Mobile siecią roku foto: shutterstock

Sieć T-Mobile wypadła najlepiej w badaniu porównawczym sieci mobilnych. Międzynarodowa firma badawcza P3 Communication przyznała jej certyfikat Best In Test 2016. Spółka P3 Communication porównała usługi czterech operatorów infrastrukturalnych świadczących usługi mobilne w Polsce. Po raz trzeci z rzędu najwyższą ocenę otrzymała sieć T-Mobile.

Podczas badania jakości sieci w Polsce, tzw. drive testu, T-Mobile otrzymało łącznie 830 punktów. Sieć T-Mobile przoduje zarówno pod względem połączeń głosowych (344 punkty), jak i w kategorii jakości transmisji danych (486 punktów). Na drugim miejscu uplasowała się sieć, która dostała 816 punktów, a zdobywcom kolejnych pozycji przyznano 809 i 775 punktów.

Przeczytaj również: Dlaczego smartfony Samsung Galaxy Note 7 wybuchały? Były aż dwie przyczyny

- Najlepsza sieć nie jest dla nas celem samym w sobie. To sposób na zapewnienie klientom absolutnie najlepszego doświadczenia z korzystania z usług mobilnych. Tylko wtedy można uznać to za pełen sukces i pod tym kątem badana jest sieć – skomentował Adam Sawicki, prezes zarządu T-Mobile Polska – Badania certyfikujące sieci realizowane są w oparciu o te same wskaźniki w kilkunastu krajach. Daje nam to gwarancję ich wiarygodności i rzetelności – podkreślił Sawicki.

Zobacz także: Samsung ulubioną marką użytkowników smartfonów i tabletów w Polsce

W kategorii połączeń głosowych firma P3 Communication uwzględniła trzy czynniki: jakość połączenia, jego czas i skuteczność. T-Mobile osiągnął najlepsze wyniki pod względem jakości i czasu zestawiania połączenia. W badaniu usługi transmisji danych pod uwagę wzięto takie parametry, jak szybkość i skuteczność przesyłania danych oraz jakość połączenia. Ta ostatnia była sprawdzana poprzez otwieranie popularnych stron internetowych i streaming filmów wideo z portalu youtube.com.

Badanie zostało zrealizowane w IV kw. 2016 r. na zlecenie Grupy Deutsche Telekom, właściciela sieci T-Mobile. Celem analizy było wyłonienie najlepszej sieci, której kompleksowa oferta zawiera usługi głosowe i transmisji danych. Ponad połowa testów miała miejsce w dużych ośrodkach miejskich, reszta odbyła się w mniejszych miejscowościach oraz na ważnych drogowych szlakach komunikacyjnych.

Oprac. na podst. mat. pras.

tagi: t-mobile
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: