SuperBiz nowoczesne technologie Twitter zmienił politykę dotyczącą limitu 140 znaków

Twitter zmienił politykę dotyczącą limitu 140 znaków

21.09.2016, godz. 16:38
Twitter zmienia politykę odnośnie limitu znaków w wiadomościach
foto: SHUTTERSTOCK

Wklejenie zdjęcia czy cytatu w tweecie nie stanowi już problemu. Twitter złagodził obostrzenia dotyczące limitu 140 znaków w tweetach.

„Kto sprawdzał ostatnio zakładkę prywatnych „Wiadomości", prawdopodobnie zauważył, że czegoś brakuje – usunęliśmy limit 140 znaków" – poinformował Twitter na swoim oficjalnym blogu 12 sierpnia. Ograniczenie do 140 znaków w dalszym ciągu znajdowało jednak zastosowanie w przypadku publicznych postów, tzw. tweetów. 19 września również ten znienawidzony przez wielu użytkowników limit ostatecznie został zniesiony.

Słynny serwis mikroblogowy poinformował na swoim oficjalnym profilu o nowych zasadach publikowania tweetów. Do limitu 140 znaków nie wliczają się już: zdjęcia, tzw. GIF-y, pliki wideo, ankiety, a także – linki do cytowanych tweetów, również własnego autorstwa. Wcześniej wklejenie pliku multimedialnego do tweeta bądź zacytowanie opublikowanej wypowiedzi powodowało ograniczenie liczby dostępnych znaków.

Zobacz również: Zobaczysz dzwoniącego zanim odbierzesz połączenie! Poznaj komunikator Google Duo

Jak ustalił serwis money.cnn.com, Twitter planuje również usunąć z limitu 140 znaków nicki cytowanych w odpowiedziach osób – nazwy poprzedzone tzw. małpką („@"). Nadal ograniczają one liczbę dostępnych znaków w postach zamieszczanych w ramach opcji „Odpowiedz do".

Twitter zapowiadał wprowadzenie zmian już w maju. Nowe zasady obejmują użytkowników korzystających z systemów Android i iOS, a także internautów, którzy logują się do serwisów twitter.com, TweetDeck i Twitter for Mac.

Źródła: blog.twitter.com, theverge.com, money.cnn.com, telegraph.co.uk

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: