SuperBiz nowoczesne technologie Helikoptery Ubera w promocyjnej cenie. Loty nad miastem od 20 złotych!

Helikoptery Ubera w promocyjnej cenie. Loty nad miastem od 20 złotych!

25.07.2017, godz. 17:00
HELIKOPTER UBER.
foto: materiał prasowy

uberHELIKOPTER to nietypowa usługa Ubera, którą będzie można testować również w Polsce. Uber kieruje swoją propozycję do osób, które chciałyby zobaczyć zamieszkiwane przez siebie miasto z lotu ptaka. Sprawdź, ile może kosztować lot helikopterem i jak zamówić uberHELIKOPTER przez aplikację mobilną.

AKTUALIZACJA: W dniach 26-27 lipca w siedmiu polskich województwach miały odbyć się loty helikopterami zamawianymi przez aplikację Uber. Ze wgzlędu na złe warunki pogodowe spółka zdecydowała się jednak zmienić terminy lotów. Aktualnych informacji na temat dostępności usługi można szukać na stronie Ubera i na Facebooku.

Realizacja pilotażowego programu UberHELIKOPTER rozpoczęła się w 2016 r. w Brazylii, a partnerem Ubera został Airbus. Teraz również Polacy będą mogli zamówić helikopter przez aplikację mobilną. Na zachętę Uber proponuje loty w promocyjnej cenie.

uberHELIKOPTER działa na takich samych zasadach jak zwykły Uber. Helikopter można zamówić przez aplikację mobilną. Po odważnych, którzy zdecydują się na lot, przyjedzie samochód, który zabierze ich na lądowisko. Następnie należy przesiąść się do helikoptera. Podobnie, jak w przypadku tradycyjnego kursu, klient pozna cenę już przed złożeniem zamówienia.

ZOBACZ: Uber ukrywał lokalizację kierowców, żeby unikać płacenia kar

Loty uberHELIKOPTERem będzie można odbyć w siedmiu lokalizacjach: w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Katowicach, Trójmieście, Wrocławiu i Poznaniu. Sam lot zajmie 15 minut, ale do tego trzeba jeszcze doliczyć czas dojazdu na lądowisko i z powrotem. Po tym, jak uberHELIKOPTER wyląduje na ziemi, kierowca odwiezie pasażerów na miejsce wyjazdu.

CZYTAJ: Rząd bierze się za Ubera. Kierowcy tylko z licencją

Dla pierwszych użytkowników usługi UberHELIKOPTER w Polsce korporacja przygotowała specjalną promocję: loty w cenie 20 złotych. Na początek uberHELIKOPTER w Polsce zostanie udostępniony w limitowanej ofercie. W każdym mieście lot będzie mogło odbyć tylko 10 pasażerów - każdy z jedną osobą towarzyszącą. Ich łączna waga nie powinna przekroczyć 210 kilogramów. uberHELIKOPTER przyjmie na pokład wyłącznie pełnoletne, odporne na stres osoby, które nie są w ciąży. Warunkiem odbycia lotu w wyznaczonym terminie są korzystne warunki pogodowe.

Co zrobić, żeby odbyć lot?

1. Pobierz aplikację Uber i połącz ją kartą płatniczą.
2. Otwórz aplikację.
3. Wprowadź miejsce docelowe podróży.
4. Wybierz punkt startu.
5. Przesuń dolny pasek ekranu w prawo i wybierz ikonę uberHELIKOPTERa.
6. Potwierdź zamówienie.
7. Jeśli helikopter będzie dostępny, zamówienie zostanie zrealizowane, a Uber umożliwi ci kontakt z kierowcą.

Nie wiadomo jeszcze, czy UberHELIKOPTER przyjmie się w naszym kraju. Popularność usługi prawdopodobnie będzie uzależniona od ceny. Oferta łącząca transport powietrzny i lądowy to z ciekawy sposób na ominięcie korków w dużych metropoliach, a także - propozycja spędzenia czasu w nietuzinkowy sposób. Strefa Biznesu Dziennika Zachodniego szacuje, że lot poza promocją może kosztować 60-240 złotych.

Oprac. na podst. uber.com, spidersweb.pl, dziennikzachodni.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: