SuperBiz nowoczesne technologie Uwaga na hakerów na Allegro. Wyłudzają pieniądze od użytkowników

Uwaga na hakerów na Allegro. Wyłudzają pieniądze od użytkowników

23.11.2016, godz. 12:42
Pieniądze
foto: SHUTTERSTOCK

Hakerzy podszywają się pod administratora serwisu aukcyjnego Allegro i żądają od użytkowników zapłaty za odblokowanie konta - donosi spidersweb.pl.

Użytkownicy, którzy zaalarmowali redakcję spidersweb.pl, przesłali screena e-maila jaki rzekomo otrzymali od Allegro, a za którym naprawdę stoją internetowi oszuści.

Sprawdź też: Nokia wraca do gry. Kiedy zobaczymy nowe telefony?

Wiadomość jest łudząco podobna do tych, które wysyła serwis aukcyjny, kiedy pobiera opłatę za korzystanie z Allegro. Jedyna różnica to "Zapłać rachunek teraz". Takiego sformułowania nie znajdziemy w oryginalnych e-mailach od Allegro.

Po kliknięciu w e-maila wysłanego przez hakerów przechodzimy na stronę, która rejestruje dane kart kredytowych do późniejszego wykorzystania - ostrzega spidersweb.pl.

Jednak niektóre przeglądarki internetowe i skrzynki pocztowe filtrują wiadomość od hakerów podszywających się pod Allegro. Serwis podaje, że w Gmailu e-mail trafił do spamu z adnotacją, że wiadomość zawiera "podejrzany link", ale już na poczcie w Tlenie (O2) wiadomość phisingowa przeszła przez filtry.

 

Źródło: spidersweb.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: