SuperBiz nowoczesne technologie Użytkownicy Androida nabijają się z „tajemniczej” aplikacji. O co w tym chodzi?!

Użytkownicy Androida nabijają się z „tajemniczej” aplikacji. O co w tym chodzi?!

26.09.2016, godz. 12:23
Inteligentny smartfon Google rozpoznaje przedmioty
foto: SHUTTERSTOCK

Jeśli macie telefon z Androidem, zapewne zastanawiają was stałe aktualizacje „tajemniczej” aplikacji Android System WebView, z których - przynajmniej na pierwszy rzut oka - nic nie wynika. Jeśli zwróciliście na to uwagę, nie jesteście jedyni. Użytkownicy systemu od Google nabijają się ze stale aktualizowanego programu, prześcigając się, jeśli chodzi o kreatywność w tworzeniu mitycznych wręcz funkcji, które ma on gwarantować. O co w tym wszystkim chodzi?

„Po aktualizacji przyjechał do mnie sam van Gogh i spytał, czy nie chcę słonecznika kupić”, „Po ostatniej aktualizacji nie poznaję telefonu, budzi mnie rano zawsze o 7:30, prasuje koszule, podaje kapcie, robi śniadania...”, „Zaktualizowałem. Mój telefon ugotował obiad”, „Telefon zmienił się diametralnie. Jest niemiły i opryskliwy. Nie wynosi śmieci i całymi dniami pije”, „Dzięki tej aplikacji czuję się lepszym człowiekiem” - to tylko kilka z prawdziwej lawiny komentarzy zamieszczanych w Sklepie Play, czyli programie służącym do wyszukiwania aplikacji na telefony pracujące w oparciu o system Android od Google. Pojawiają się one po wpisaniu w wyszukiwarkę sklepu frazy „Android System WebView”, co przekieruje nas do podstrony z możliwością zaktualizowania tej aplikacji.

ZOBACZ TEŻ: Zobacz, co się stanie, gdy powiesz do telefonu te dwa słowa... [WIDEO]

A, choć aktualizacje te są częste, zdaniem wielu użytkowników właściwie nic z nich nie wynika. Dlatego też posiadacze smartfonów wyśmiewają, zupełnie niepotrzebny ich zdaniem, program. Android System WebView jest oddzielną aplikacją od 2014 r. Kiedy zdecydowano się na wyszczególnienie go z reszty systemu operacyjnego, w Sklepie Play nie umieszczono opisu, który wyjaśniałby, do czego właściwie służy program. To zaczęło rodzić falę komentarzy. I dziś, kiedy opis już jest, trudno wywnioskować, do czego właściwie służy aplikacja, ponieważ wyjaśnienie jest bardzo zawiłe. „WebView to wstępnie zainstalowany na urządzeniu składnik bazujący na Chrome. Umożliwia on aplikacjom na Androida wyświetlanie treści internetowych” - czytamy.

ZOBACZ TEŻ: Zobaczysz dzwoniącego zanim odbierzesz połączenie! Poznaj komunikator Google Duo

Mówiąc ludzkim językiem, program jest wręcz niezbędny, bo umożliwia otwieranie linków zamieszczonych w aplikacjach, które nie pochodzą od Google, w oknie przeglądarki internetowej. Kiedy więc klikamy w link zamieszczony przez znajomego na Facebooku i otwiera on nam się w programie Chrome, jest to zasługa WebView. Ale mało kto o tym wie, a działania programu faktycznie na pierwszy rzut oka nie widać. Dlaczego jest on więc tak często aktualizowany? „By zawierał najnowsze zabezpieczenia i poprawki” - wyjaśnia Google.

Źródło: komorkomania.pl

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: