SuperBiz nowoczesne technologie W McDonald's zapłacisz smartfonem

W McDonald's zapłacisz smartfonem

22.11.2016, godz. 10:40
Czy McDonalds będzie otwarty majówkę?
Czy McDonald's będzie otwarty majówkę? foto: EAST NEWS

W McDonald's zapłacisz zbliżeniowo smartfonem. Warunek? Musisz mieć zainstalowaną aplikację Android Pay.

McDonald's wprowadził nowinkę technologiczną, która ułatwi życie klientom. W restauracji można zapłacić zbliżeniowo smartfonem przy wykorzystaniu aplikacji Android Pay. Aby skorzystać z nowej aplikacji telefon powinien mieć system Android 4.4 lub wyższy oraz włączoną komunikację NFC. Teraz system przyjmuje karty trzech banków: Alior Banku, Banku Zachodniego WBK oraz T-Mobile Usługi Bankowe. Niebawem dołączy do nich mBank, a potem kolejne banki.

Jak to zrobić?
Wystarczy ściągnąć ze Sklepu Google bezpłatną aplikację Android Pay. Podpiąć do aplikacji swoją kartę płatniczą wpisując jej dane (numer karty, datę ważności, kod CVC) lub robiąc jej zdjęcie. Jeśli karta płatnicza jest już podpięta do Google Play system zasugeruje skorzystanie z niej. Teraz należy zaakceptować regulaminy, wpisać otrzymany SMSem lub e-mailem kod i na koniec ustawić aplikację Android Pay jako aplikację domyślną do obsługi płatności. Cały proces zaledwie kilka minut.
Aby użyć Androida Pay w restauracji McDonald's, wystarczy wybudzić telefon i zbliżyć go do terminala płatniczego. Nie trzeba nawet odblokowywać ekranu. Płatność działa podobnie jak w przypadku karty płatniczej: jeśli wartość transakcji przekracza 50 PLN system prosi o wprowadzenie kodu PIN na terminalu.
W momencie płatności nie jest potrzebny jest nawet dostęp do internetu, chociaż wtedy liczba transakcji jest ograniczona. Na telefon przyjdzie potwierdzenie transakcji. Aplikacja podaje też listę transakcji wraz z ich lokalizacją.

Nie martw się o bezpieczeństwo
Korzystanie z tej formy płatności jest bezpieczne, ponieważ aplikacja korzysta z systemu tokenizacji - przekazuje do terminala płatniczego kod, którego nie może wykorzystać żadne inne urządzenie. Dane karty nie są wykorzystywane ani przekazywane sprzedawcy podczas transakcji.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: