SuperBiz nowoczesne technologie Z Bratysławy do Wiednia w 8 minut! Superpociąg Hyperloop pojedzie 1223 km/h

Z Bratysławy do Wiednia w 8 minut! Superpociąg Hyperloop pojedzie 1223 km/h

14.03.2016, godz. 12:39
Prezydent ładuje w pociągu
Prezydent ładuje w pociągu foto: Super Express

Bratysławę z Budapesztem i Wiedniem już wkrótce może połączyć superszybka kolej. Przedstawiciele Hyperloop Transportation Technologies (HTT), czyli systemu transportu wysokich prędkości, podpisali porozumienie w tej sprawie ze słowackim rządem. Nowoczesny system transportowy będzie w stanie rozwinąć prędkość do 1223 km/h.

Prezes Hyperloop Transportation Technologies (HTT), Dirk Ahlborn ogłosił, że jego firma osiągnęła porozumienie ze słowackim rządem, aby rozpocząć prace nad lokalnym systemem Hyperloop. Według niego kolejne kroki dotyczyć będą określenia trasy, która połączy Bratysławę z Wiedniem i Budapesztem. Słowacja jest zdaniem Ahlborna technologicznym liderem w branży motoryzacyjnej, materiałoznawstwie i przemyśle energetycznym. Wiele z tych obszarów jest integralnych z systemem Hyperloop.

Przeczytaj też: Błogosławieństwo kosztuje 500 tys. euro. Skandal korupcyjny w Watykanie

Obecność Hyperloop w Europie miałaby zachęcić do współpracy i innowacji na Słowacji i w całej Europie - pisze portal tvn24bis.pl. Słowacka strona rządowa ma spotkać się z HTT w ciągu najbliższych 270 dni, aby kontynuować rozmowy. Obecnie podróż samochodem z Bratysławy do Wiednia trwa ok. godziny. Dzięki wykorzystaniu systemu kapsuł Hyperloop może być skrócona do ok. ośmiu minut. Dzięki systemowi transportu wysokich prędkości ze stolicy Słowacji do Budapesztu można by się dostać natomiast w ok. 10 minut, podczas gdy taka podróż autem zabiera 2 do 3 godzin. Prace zakończą się do 2020 roku.

źródło: tvn24bis

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: