SuperBiz nowoczesne technologie Z iPhone’a 8 mogą zniknąć wszystkie porty! Zasili go… świetlne złącze?

Z iPhone’a 8 mogą zniknąć wszystkie porty! Zasili go… świetlne złącze?

03.10.2016, godz. 15:50
iPhone 7
foto: Materiały prasowe

iPhone’y 7 i 7 Plus, najmłodsze dzieci ze smartfonowej stajni Apple, miały premierę zaledwie na początku września. Tymczasem już teraz do mediów przedostają się przecieki dotyczące kolejnej generacji urządzenia, najpewniej nazwanej iPhone 8. Telefon miałby zostać przedstawiony światu już w przyszłym roku i, jako że będzie to rok, w którym mija 10 lat od premiery pierwszego iPhone’a, ma być urządzeniem wyjątkowym. I wszystko wskazuje na to, że stanie się naprawdę przełomowym produktem.

iPhone 7 nie podbił serc recenzentów. Owszem, podkreślają oni, że to dobry sprzęt, ale do bólu nudny i niemal bliźniaczo podobny do poprzedniego iPhone’a 6s, jednak zdecydowanie bardziej kontrowersyjny, bo pozbawiony standardowego gniazda słuchawkowego minijack 3,5 mm. Brak tego portu został przyjęty przez fanów marki chłodno. Słuchawki trzeba podłączać albo do gniazda ładowania, przez co nie można jednocześnie słuchać muzyki i ładować telefonu, albo też zaopatrzyć się w bezprzewodowe słuchawki działające w oparciu o technologię Bluetooth. Tymczasem okazuje się, że następca najnowszego iPhone’a może być pozbawiony jakichkolwiek portów!

ZOBACZ TEŻ: Największe wpadki Apple przy produkcji iPhone’a

Według „Forbesa” Apple zgłosiło wniosek patentowy dotyczący rewolucyjnej technologii przesyłania danych za pomocą światła! Nowe telefony Apple miałyby być wyposażone w specjalne złącze optyczno-magnetyczne, które wysyłałoby i odbierało sygnały świetlne pomiędzy urządzeniami wyposażonymi w podobną technologię. Światło miałoby przenikać przez mikroskopijne otwory w obudowie nowego iPhone’a i być niewidoczne bądź niemal niewidoczne dla ludzkiego oka! „Forbes” twierdzi, że złącze mogłoby zastąpić kabel do przesyłu danych, a więc zniknąłby port ligtning służący obecnie do komunikacji pomiędzy iPhone’em, a innymi urządzeniami oraz do ładowania go. Złącze optyczno-magnetyczne mogłoby również służyć do indukcyjnego ładowania iPhone’a.

ZOBACZ TEŻ: iPhone 7: jaka będzie cena nowego produktu marki Apple?

O podobnym pomyśle Apple słychać było już w zeszłym roku, kiedy pojawiła się informacja, że do ładowania urządzenia i przesyłania danych mogłoby być używane słynne logo Apple umieszczone na „pleckach” smartfonów, obecnie znajdujące się tam jedynie dla ozdoby. Czy to możliwe, by już w przyszłorocznym iPhonie zastosowano przełomowe rozwiązania? Na taką opcję wskazuje fakt, że zgodnie z oczekiwaniami użytkowników i ekspertów, jubileuszowe urządzenie zaprezentowane w 2017 roku ma być naprawdę wyjątkowe. Telefon jest już ponoć projektowany. Ma mieć ceramiczną obudowę, pozbawiony ramek ekran i aparat fotograficzny jeszcze lepszy niż w poprzednikach.

Źródło: next.gazeta.pl, forbes.com

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: