SuperBiz nowoczesne technologie Zapłać za prawo jazdy w urzędzie smartfonem!

Zapłać za prawo jazdy w urzędzie smartfonem!

29.09.2016, godz. 17:05
Blackberry przestanie produkować komórki
foto: SHUTTERSTOCK

Bank Pekao uruchomił pilotażowy program płatności mobilnych w urzędach. Można ich dokonać przy użyciu aplikacji PeoPay. BLIK ma konkurencję.

Bank Pekao był pierwszym bankiem w Polsce, który wprowadził płatności mobilne w technologii HCE. Miało to miejsce pod koniec 2014 roku. Początkowo z opcji tej mogli korzystać wyłącznie użytkownicy urządzeń z Androidem, jednak w lutym br. do sieci trafiła oficjalne aplikacja, która umożliwia płacenie smartfonem z Windowsem 10. Było to pierwsze na świecie wdrożenie na ten system operacyjny.

Zobacz także: W kolejnych urzędach będzie można płacić kartą

Płatności za pomocą aplikacji PeoPay są już dostępne w jednym z białostockich urzędów, a niebawem zostaną wprowadzone również z Poznaniu. Dostawca usługi zapowiedział, że wkrótce będzie ona dostępna w kolejnych urzędach: w UM Wołomin, powiecie olkuskim, powiecie lublinieckim oraz w gminie Bolesław. Na razie program znajduje się w fazie pilotażowej, ale jeżeli testy wypadną pozytywnie, płatności mobilne mogą przyjąć się w samorządowych placówkach. To cenna informacja dla Polskiego Standardu Płatności, który wdraża w urzędach płatności BLIK-iem.

Przeczytaj również: Rewolucja w urzędach. Wkrótce zapłacimy w nich smartfonem

Wiele pozornie prostych czynności wymaga nie tylko wizyty w urzędzie, ale także – spędzenia czasu przy różnych okienkach. A to wiąże się z ryzykiem straty czasu w kolejkach. Wycieczka do oddzielnego okienka czeka nieuchronnie osoby, które chcą wyrobić prawo jazdy lub zarejestrować samochód. Dzięki płatnościom mobilnym można jednak zrezygnować ze zwiedzania urzędu i załatwić wszystkie formalności w jednym miejscu.

Źródła: media.pekao.com.pl, 1001portails.com

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: