SuperBiz opinie 7 najlepszych pomysłów na spędzenie czasu wolnego [GALERIA]

7 najlepszych pomysłów na spędzenie czasu wolnego [GALERIA]

16.07.2016, godz. 09:38
Najbardziej popularne formy spędzania wakacji w mieście
Siłownia foto: SHUTTERSTOCK

Nie wszyscy Polacy wyjeżdżają na wakacje. Za to coraz bardziej zyskują na popularności nietypowe formy spędzania czasu wolnego w mieście i na jego przedmieściach. Tzw. termy, parki rozrywki czy wesołe miasteczka prześcigają się w pomysłach na dostarczanie mocnych wrażeń osobom w każdym wieku. Sprawdziliśmy, jakie formy spędzania czasu wolnego cieszyły się największą popularnością na początku lata wśród użytkowników Groupona, platformy e-commerce.

Zapytaliśmy serwis Groupon.pl, jakiego rodzaju oferty cieszą się największą popularnością wśród osób, które szukają pomysłu na spędzenie czasu wolnego. Przedstawiamy „Top 7" z okresu 22.06 – 3.07 2016 roku.

1. Oceanarium

Największą popularnością cieszyły się bilety do oceanarium. W tego typu miejscach można spotkać wiele gatunków ryb morskich i słodkoowodnych oraz innye zwierzęta, a nawet – pogłaskać niektóre okazy. Wbrew pozorom, oceanaria cieszą nie tylko najmłodszych. Dla odważniejszych zwiedzających dużą atrakcję stanowią rybki garra – żywotny odpowiednik pumeksu. Stworzenia te lubią ścierać martwy naskórek, a kontakt z nimi zaleca się szczególnie osobom cierpiącym z powodu chorób skóry.

2. Termy

Dużą popularnością cieszą się krótkie pobyty w kompleksach wyposażonych w baseny i beczki termalne (jacuzzi z siarkową wodą termalną). Baseny termalne wypełnia się specjalnie uzdatnioną, bogatą w minerały wodą. Przebywanie w nich ma szczególne walory zrowotne. W ramach kuracji leczniczej zaleca się wypoczynek w basenie z wodą solankową jodowaną lub w beczce termalnej. Kompleksy z termami wyposażone są w dodatkowe atrakcje takie, jak groty solne, sauny, plaże z boiskami do siatkówki, zjeżdżalnie z zapadniami, dysze wodne czy stanowiska do masażu.

Przeczytaj również: Gdzie Polacy spędzą wakacje 2016? Najpopularniejsze kierunki [ZDJĘCIA]

3. Aquapark

Podczas wakacji sporym zainteresowaniem cieszą się klasyczne parki wodne wyposażone w basen pływackie, rekreacyjne i zewnętrzne. Najmłodsi szczególnie dobrze bawią się w basenikach z armatkami wodnymi i na zjeżdżalniach, natomiat dorośli wolą wypoczynek na leżankach, przy wodnych gejzerach czy w grotach z wodospadami.

4. Wesołe miasteczko

Poszukiwacze mocniejszych wrażeń nadal odwiedzają wesołe miasteczka. Kolejki górskie, rollercoastery z zapętlonymi torami czy wieże, z których zdjeżdża się do wody, gwarantują mocną dawkę wrażeń osobom w różnym wieku.

Zobacz także: Kazimierz Dolny: perła wśród wąwozów

5. Park rozrywki z dinozaurami

Rodzice z dziećmi często decydują się na wyjście do parku rozrywki. Pobyt w takim miejscu dostarcza wielu wrażeń. Można podziwiać dzikie zwierzęta w parku safari, pojeździć na quadach, skoczyć na bungee, spróbować swoich sił w parku linowym lub salonie gier albo przejść się po basenie w kuli wodnej.

6. Koncert
Niezmiennie dużą popularnością cieszą się koncerty. Wakacje obfitują w liczne festiwale muzyczne, dzięki czemu jesteśmy w stanie obejrzeć światowej sławy artystów na polskiej scenie.

7. Siłownia

Osoby zdeterminowane do tego, żeby poprawić swoją kondycję fizyczną, przyciągają siłownie i kluby fitness. Tego typu miejsca wyposażone są w profesjonalny sprzęt do ćwiczeń siłowych i cardio, ale oferują także zajęciami fitness, jogę, pilates, zumbę, saunę oraz inne, profesjonalne ćwiczenia z obszaru kultury fizycznej.

Źródło: Groupon.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: