SuperBiz opinie Afera Amber Gold: na konto OLT Express trafiło minimum 68 mln złotych

Afera Amber Gold: na konto OLT Express trafiło minimum 68 mln złotych

02.12.2016, godz. 14:07
Twórca Amber Gold Marcin P.
foto: Super Express

Prokuratura ustaliła, że między 15 grudnia 2011 r. a 30 sierpnia 2012 r. na konta należące do tanich linii lotniczych OLT Express trafiło 5,8 mln dolarów (24,4 mln zł wg średniego kursu NPB z 2 grudnia br.) i 43,6 mln złotych – informuje Onet. Mimo to przewoźnik nie wywiązywał się ze swoich zobowiązań finansowych, m.in. nie płacił rat związanych z leasingiem.

W opinii Prokuratury Okręgowej z kont klientów Amber Gold wyprowadzono jeszcze większe sumy pieniędzy. Obecnie śledczy starają się ustalić, gdzie jeszcze przelewano ukradzione pieniądze i jaka była skala malwersacji. Niewykluczone, że trafiały one na zagraniczne konta Marcina P., prezesa spółki Amber Gold i jego współpracowników.

Zobacz także: Komisja Sejmowa bierze pod lupę Amber Gold

Trwają prace sejmowej komisji ds. Amber Gold. Prokuratura we współpracy z ABW prowadzi śledztwo w związku z aferą, w wyniku której blisko 20 tys. osób straciło oszczędności. Klienci Amber Gold zostali oszukani na ponad 850 mln złotych. Główne zarzuty usłyszał Marcin P. oraz jego była małżonka, Katarzyna P. W sierpniu 2012 r. spółka Marcina P. ogłosiła upadłość. W efekcie tysiące Polaków, którzy powierzyli jej swoje oszczędności, straciło zainwestowane pieniądze wraz z odsetkami.

Oprac. na pods. wiadomosci.onet.pl, nbp.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: