SuperBiz opinie Ajax-Legia. Finansowo legioniści przegrywają 0:2 [INFOGRAFIKA]

Ajax-Legia. Finansowo legioniści przegrywają 0:2 [INFOGRAFIKA]

23.02.2017, godz. 11:32
Legia - Ajax
foto: EAST NEWS

Legia Warszawa udała się do Amsterdamu, aby zmierzyć się w rewanżowym spotkaniu z miejscowym Ajaxem w 1/16 Ligi Europejskiej. Na Łazienkowskiej mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Bukmacherzy w roli faworytów stawiają gospodarzy, a za Ajaxem przemawiają też liczby i pieniądze.

Przed podopiecznymi Jacka Magiery trudne spotkanie na wyjeździe. Mistrzowie Polski zagrają bez swojego lidera Miro Radovica, ale do składu powrócił z kolei francuski pomocnik Thibault Moulin. Czy to wystarczy legionistom do awansu do 1/8 finału Ligi Europejskiej? Tym bardziej, że w ostatnim ligowym spotkaniu, Legia uległa na własnym stadionie broniącemu się przed spadkiem Ruchowi Chorzów.

Sprawdź również: Legia-Ruch. Ile można było zarobić na porażce Mistrza Polski

Bukmacherzy nie mają wątpliwości, że to była drużyna Arkadiusza Milika jest faworytem czwartkowego starcia. W zakładach bukmacherskich zwycięstwo Ajaxu Amsterdam wyceniane jest na 1,5 zł przy postawionej złotówce. Odwrotny wynik premiowany jest kursem aż 7,75 zł. Remisowy wynik to 4,25 zł.

Warto podkreślić, że każdy bramkowy remis oznacza awans polskiej drużyny do dalszej części europejskich rozgrywek. W przypadku wyniku 0:0 o rozstrzygnięciu zdecyduje dogrywka i ewentualne rzuty karne.

Również aspekt finansowy przemawia na korzyść zawodników Petera Bosza. Jak pokazuje nasza infografika na podstawie danych serwisu transfermarkt.de, wartość całego Ajaxu to 103,93 mln euro, przy 32,15 mln euro Legii. Mniejsze dysproporcje dotyczą pierwszych "11". U gospodarzy jest to 69,2 mln euro - głównie za sprawą Davy'ego Klaassena (15 mln euro) i Hakima Ziyecha (13 mln euro). W ekipie goście najdroższym zawodnikiem jest Vadis Odjidja-Ofoe - 5 mln euro, a cała jedenastka wyceniana jest na 24,85 mln euro.

Początek spotkania Ajax-Legia o godzinie 19. Transmisja w TVP1.

KLIKNIJ W GRAFIKĘ, ŻEBY JĄ POWIĘKSZYĆ

Współpraca: PGoz

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: