SuperBiz opinie Do kiedy zamówić prezent w internecie, żeby dotarł na Święta? Sprawdź czas dostawy

Do kiedy zamówić prezent w internecie, żeby dotarł na Święta? Sprawdź czas dostawy

05.12.2016, godz. 15:24
Do kiedy zamówić prezent w internecie, żeby dotarł na święta
foto: SHUTTERSTOCK

Święta zbliżają się wielkimi krokami, ale w dalszym ciągu nie wszyscy wiedzą, czym obdarują najbliższych, a w przypadku zakupów online trzeba dodatkowo uwzględnić czas dostarczenia przesyłki. Jeżeli zamierzasz kupić prezent online, sprawdź opcje dostawy. Porównaliśmy przewidziany termin doręczenia u poszczególnych kurierów.

Nie ma reguły, z jakim wyprzedzeniem należy zamówić towar, aby dotarł na czas. Trzeba brać pod uwagę to, że w okresie przedświątecznym czas dostawy może się wydłużyć. Dotyczy to zwłaszcza przesyłek nierejestrowanych. Jeżeli chcesz mieć pewność, że zdążysz odebrać produkt przed Bożym Narodzeniem, zapytaj sprzedawcę, kiedy towar zostanie wysłany oraz jaka firma go dostarczy. Na czas dostawy ma także wpływ rodzaj przesyłki, którą wybierzesz. Niektórzy kurierzy udostępniają narzędzia, dzięki którym możesz obliczyć, jak długo przyjdzie ci czekać na dostawę.

Jeżeli robisz zakupy przez internet, termin dostawy częściowo zależy od ciebie, a dokładniej – od opcji przesyłki, jaką wybierzesz. Optymalnym rozwiązaniem będzie kurier. Takie firmy, jak inPost czy UPS udostępniają opcję śledzenia przesyłki. Korzystając z niej, unikniesz zbędnego stresu związanego z oczekiwaniem na odbiór.

Zobacz także: Amazon Polska. Ruszyła polska wersja strony

Zanim wybierzesz kuriera, sprawdź jego godziny pracy w okresie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia i Sylwestra. Zaplanuj na spokojnie zakupy, a unikniesz przykrych niespodzianek związanych z oczekiwaniem na kuriera. Aktualne informacje o dniach i godzinach pracy kuriera znajdziesz na jego stronie internetowej. Możesz także zasięgnąć informacji telefonicznej. Oferta dostępna na rynku jest bogata. Usługi kurierskie w Polsce oferują: InPost, DHL, DPD, UPS, FedEx, GLS, K-ex, Poczta Polska czy Ruch.

InPost
InPost deklaruje, że 98 proc. przesyłek dostarczanych przez jego kurierów dociera następnego dnia po nadaniu. Firma posiada sieć paczkomatów zlokalizowanych w różnych częściach Polski. Zamówiony przez ciebie towar powinien trafić do odpowiedniego boksu w ciągu dwóch dni od nadania przesyłki. Ta forma dostawy jest o tyle wygodna, że możesz odebrać towar 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Nie musisz czekać na kuriera w domu, ani umawiać się na konkretną godzinę, co gwarantuje większą elastyczność.

DHL
Im bardziej elastycznego kuriera wybierzesz, tym większa jest szansa na to, że odbierzesz towar na czas. Przykładowo, DHL umożliwia zmianę miejsca odbioru przesyłki, która już została wysłana. Jeżeli zależy ci na czasie, a wiesz, że nie będzie cię pod wskazanym adresem, możesz skorzystać z tej opcji. Paczkę przekierujesz na dowolny adres: do punktu DHL Parcelshop, do sąsiada, a nawet – z powrotem do nadawcy. Decydując się na DHL, możesz wybrać punkt odbioru spośród tak różnych miejsc, jak sieć stacji Shell i Moya, salon prasowy inMedio lub Relay, sieć sklepów 1 minute czy Małpka Express. Przewidywany czas dostawy sprawdzisz na stronie kuriera po wpisaniu wagi i rozmiaru przesyłki oraz kodów pocztowych związanych z adresami nadania i odbioru na dhl24.com.pl. W większości przypadków kurier deklaruje dostarczenie przesyłki na drugi dzień od daty jej wysłania.

DPD
Dwa rodzaje usług do wyboru mają klienci DPD: usługi standardowe i ekspresowe. Jeżeli zdecydujesz się na usługę ekspresową, przesyłka zostanie dostarczona następnego dnia roboczego. Kurier deklaruje, że standardowy czas doręczenia wynosi jeden dzień.

UPS
Z danych UPS wynika, że przewidywany czas dostawy wynosi 1 – 2 dni.

FeDex
FedEx proponuje standardowy pakiet usług Next Day, które gwarantują odbiór przesyłki następnego dnia po nadaniu. Dodatkowo można nadać paczkę z zastrzeżeniem godziny doręczenia.

Przeczytaj również: Amazon podnosi poprzeczkę. Dostarczy paczkę do 2 godzin od zamówienia

GLS
Dostawa w ciągu jednego dnia roboczego zazwyczaj jest dostępna w usłudze GLS.

K-ex
Mniej znany na polskim rynku kurier K-ex oferuje różne formy doręczenia przesyłki. Między innymi paczkę można odebrać w salonie Kolportera w ciągu dwóch dni od daty nadania, z zastrzeżeniem możliwości wydłużenia terminu doręczenia o 1 dzień dla przesyłek nadanych po godzinie 15.00. Przewidywany termin doręczenia przesyłki w systemie drzwi-drzwi zostaje wyznaczony na następny dzień roboczy.

Poczta Polska
W zależności od wyboru usługi, Poczta Polska deklaruje, że przesyłka będzie dostarczona w ciągu 24 lub 48 godzin, maksymalnie w ciągu 2 dni roboczych po nadaniu.

Paczka w Ruchu
Do 48 godzin zostaną dostarczone paczki nadane przez sklep internetowy w opcji „Paczka w Ruchu".

Źródła: twoj.inpost.pl, przekieruj.dhlparcel.com, parcelshop.dhl.pl, dpd.com.pl, ups.com, paczkawruchu.pl, k-ex.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: