SuperBiz opinie Dobra zmiana w powiecie Police. Radny PiS zarabia krocie w spółkach

Dobra zmiana w powiecie Police. Radny PiS zarabia krocie w spółkach

29.05.2017, godz. 17:39
Pieniądze
foto: SHUTTERSTOCK

Ponad 240 tys. zł rocznie można zarobić w Grupie Azoty Zakładach Chemicznych Police, i to z brakiem wykształcenia wyższego! Wystarczy być radnym PiS - wynika z materiałów opublikowanych przez Stanisława Gawłowskiego‏, sekretarza generalnego Platformy Obywatelskiej.

Na Twitterze rozgorzała dyskusja na temat „dobrej zmiany" i zarobków Mariusza Różyckiego, przewodniczącego PiS w powiecie Police. Jak wskazał Stanisław Gawłowski‏, sekretarz generalny Platformy Obywatelskiej, po dojściu Prawa i Sprawiedliwości do władzy, Różycki niemalże podwoił swoje zarobki w Grupie Azoty Zakładach Chemicznych Police.

Zobacz też: Paweł Kukiz zbił fortunę na prawach autorskich! [OŚWIADCZENIE MAJĄTKOWE]

Według Gawłowskiego w 2016 r. Mariusz Różycki wzbogacił się nie tylko dzięki pracy w samorządzie, ale także – za sprawą przynależności do różnych spółek. Miał zarobić aż 241,930,55 zł w Grupie Azoty Zakładach Chemicznych Police – spółce notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych (dawniej Zakłady Chemiczne „Police"), gdzie 5,01 proc. udziałów posiada Skarb Państwa, 8,81 proc. – Agencja Rozwoju Przemysłu, 15,87 proc. – OFE PZU Złota Jesień, 66 proc. – Grupa Azoty, a pozostałe 4,31 proc. – inni akcjonariusze. To prawie dwa razy więcej niż w 2015 r., kiedy Różycki osiągnął z tytułu zatrudnienia w spółce 126 350,80 zł – sugeruje Gawłowski. Mimo tak wysokich zarobków, Różycki nie zasiada w zarządzie, dyrekcji, ani Radzie Nadzorczej spółki. 7692,52 zł miało zasilić w 2016 r. portfel Różyckiego z tytułu członkostwa w Radzie Nadzorczej Klubu Piłki Siatkowej „Chemik Police S.A." – polskiego kobiecego klubu siatkarskiego, który należy do ORLEN Ligi. Dodatkowo radny otrzymał dietę w gminie Police w wysokości 9538,80 zł – poinformował Stanisław Gawłowski na Twitterze.

Oprac. na podst. zchpolice.grupaazoty.com, twitter.com

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: