SuperBiz opinie Donald Trump, Gwen Stefani i Khloe Kardashian: najpopularniejsi ludzie w 2016 [GALERIA]

Donald Trump, Gwen Stefani i Khloe Kardashian: najpopularniejsi ludzie w 2016 [GALERIA]

08.12.2016, godz. 09:47
Najpopularniejsi w 2016
Donald Trump foto: AP

Zwycięstwo Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich to nic w porównaniu z jego wynikami w internecie. Prezydent elekt pobił z kretesem Hillary Clinton w wyszukiwarce Yahoo oraz w serwisach Polyvore, Flickr i Tumblr. Fraza „Donald Trump" była drugą pod względem popularności w 2016 roku, zaraz po frazie „Wybory prezydenckie 2016", podczas kiedy fraza „ Hillary Clinton" zajęła dopiero dziesiątą pozycję.

Yahoo opublikowało listę najbardziej popularnych fraz w 2016 roku. W top 10 pojawia się kilka znanych postaci: Donald Trump (2. miejsce pod względem popularności), Gwen Stefani (4. pozycja), Khloe Kardashian (6. miejsce), Megyn Kelly (7. miejsce), Jodie Sweetin (8. miejsce), Kim Kardashian-West (9. miejsce) oraz Hillary Clinton (10. miejsce). Gwen Stefani zyskała na popularności za sprawą rozwodu z Gavin Rossdalem, jednak więcej emocji niż celebrytka wzbudziła darmowa gra z gatunku MMOG – Roblox (3. miejsce pod względem liczby wyszukiwań). Z kolei sukces Kardashianki nie byłby możliwy, gdyby w sieci nie ucichło na temat jej siostry, Kim Kardashian-West.

Zobacz także: Donald Trump MAJĄTEK. Bajeczna fortuna prezydenta USA

Pod względem popularności tematów, absolutnym hitem stał się dzień wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych. Na drugim miejscu znalazła się śmierć Prince'a, a na trzecim – masakra w gejowskim klubie Pulse.

Przeczytaj również: Wybory w USA. Donald Trump nowym prezydentem Ameryki [WYNIKI GŁOSOWANIA, ZDJĘCIA]

Z danych wyszukiwarki Yahoo oraz serwisów Polyvore, Flickr i Tumblr wynika, że najbardziej popularnymi firmami w 2016 r. były: Apple, Facebook i Twitter. Topowymi filmami okazały się: „X-Men: Apocalypse", „Batman v Superman: Świt Sprawiedliwości" oraz „Ghostbusters. Pogromcy duchów". Wśród muzyków prym wiedli: David Bowie, Taylor Swift i Prince, a celebrytki zostały zdominowane przez: Gwen Stefani, Khloe Kardashian i Jodie Sweetin.

Źródła: businesswire.com, centrumprasowe.pap.pl

tagi: Trump
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: