SuperBiz opinie Dzieci czują się oszukane przez Media Expert. Wielu uczniów zostało z niczym

Dzieci czują się oszukane przez Media Expert. Wielu uczniów zostało z niczym

26.06.2017, godz. 14:20
Media Expert
Media Expert foto: Facebook

Miały być rabaty za dobre oceny na świadectwie szkolnym, jest duże rozczarowanie. Sieć sklepów Media Expert obiecała uczniom na Facebooku zniżki na zakupy w kwocie 5 i 6 zł, jednak wielu młodych ludzi musiało odejść z kwitkiem. Wyjaśniamy, dlaczego zdaniem niektórych klientów Media Expert sieć popełniła wielkie faux pas.

Media Expert oszukał uczniów?
Kilka dni temu zrobiło się głośno na temat oferty promocyjnej Media Expert na zakończenie roku szkolnego. Promocja była ważna do wczoraj, 25 czerwca, ale już pierwszego dnia jej trwania, tj. 23 czerwca, sieć znalazła się pod gradem krytyki w social mediach. Gdzie marketerzy z Media Expert popełnili błąd?

W poście z 23 czerwca Media Expert obiecał dzieciom 5 zł rabatu za każdą piątkę i 6 zł rabatu za każdą szóstkę na świadectwie szkolnym. Jak można było dowiedzieć się z regulaminu, nawet oceny z zachowania były gratyfikowane, a za otrzymanie oceny opisowej na świadectwie szkolnym w klasie I-III szkoły podstawowej i zdanie do następnej klasy przysługiwało 20 zł upustu. Chociaż sieć poinformowała na Facebooku o zniżkach za piątki i szóstki, to we wpisie nie było ani jednego słowa o tym, że aby wykorzystać rabat, trzeba najpierw zrobić zakupy za minimum 300 zł i odczekać jeden dzień. W dniach 23-25 czerwca, po okazaniu świadectwa i dokonaniu zakupu od 300 zł wzwyż, klienci otrzymywali karty rabatowe, na które były nabijany "punkty", ale żadnemu dziecku nie zapłacono za dobre oceny.

Postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej regulaminowi i wyjaśniliśmy szczegółowo zasady promocji 24 czerwca. Jeżeli jednak ktoś nie czytał naszego artykułu, mógł omylnie zrozumieć komunikat Media Expert. Chociaż opis promocji na fanpage'u sieci na Facebooku brzmiał obiecująco, to regulamin promocji dostępny online w wersji pdf wygląda już mniej różowo. Nawet po wnikliwej lekturze można mieć problem z jego zrozumieniem, zwłaszcza że na czytelnika czekają dwie strony drobnym drukiem. Można dowiedzieć się z niego m.in. o tym, że promocja dotyczy zakupów w sklepach stacjonarnych lub z opcją odbioru osobistego (o przyznaniu zniżek decydowała data odbioru). Ponadto nieletni mogli skorzystać z promocji pod opieką dorosłego. Tym bardziej zrozumiałe jest poczucie zawodu dzieci, które liczyły na nagrodę za dobre oceny, wydały 300 zł i nie dostały w zamian nic oprócz karty rabatowej.

ZOBACZ: Media Ekspert płaci za dobre oceny na świadectwie szkolnym

Pod postem o promocji do dzisiaj widnieją krytyczne komentarze. Jakie jest wasze zdanie na temat akcji Media Expert? Czy zaufacie spółce następnym razem, kiedy obieca wam upusty na zakupy?

Oprac. na podst. wiadomosci.gazeta.pl, superbiz.se.pl, facebook.com, mediaexpert.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: