SuperBiz opinie EURO 2016: Belgia - Walia: druga drużyna na świecie kontra najdroższy piłkarz

EURO 2016: Belgia - Walia: druga drużyna na świecie kontra najdroższy piłkarz

01.07.2016, godz. 12:55
Belgia - Walia
foto:

Wicelider światowego rankingu FIFA Belgia walczy o wejście do strefy medalowej z Walią. W reprezentacji z Beneluxu ciężko dojrzeć piłkarza tańszego niż 20 milionów euro, za to w brytyjskiej jedenastce jeden piłkarz Gareth Bale jest wart więcej, niż reszta drużyny razem wzięta.

ZOBACZ DUŻY PLIK

Wokół tego, ile wart jest Bale, narosło wiele niedomówień, a jego transferowa saga trwała kilka miesięcy. Finalnie kwota odstępnego nie została potwierdzona, ale mówiło się o sumie nieznacznie przekraczającej 100 000 000 euro. To więcej, niż są warci ... wszyscy koledzy Bale'a z 23-osobowej kadry na Euro 2016.

Ale gwiazdor Realu jest wyjątkiem, wystarczy podliczyć ile jest warta na piłkarskim rynku rezerwa walijskiej reprezentacji: 20,6 milionów euro. Z resztą podobnie jest w podstawowej "11": poza Garethem Balem znajdziemy w niej Aarona Ramseya, zawodnika londyńskiego Arsenalu, wartego 30 milionów, a pozostała część drużyny, czyli 9 zawodników, nie przekracza 40 milionów euro.

ZOBACZ TEŻ: Ich cieszy porażka Polaków. Media Markt nie straci milionów złotych

Inaczej jest z Belgami, gdzie wielu zawodników mimo młodego wieku jest już gwiazdami, a to dopiero początki ich karier. Najnowsi członkowie teamu, wchodzący z ławki są warci ponad 20 milionów, a najdrożsi są wyceniani na 70 milionów (Eden Hazard), 60 (Kevin de Bruyne) czy 40 (Romelo Lukaku). Nawet bramkarz Thibault Courtois jest wart niewiele mniej niż 9 podstawowych zawodników drużyny walijskiej razem wziętych.

Przewaga wartości po stronie Belgów jest widoczna szczególnie po porównaniu wyceny czterech piłkarzy, który nie będą mogli dzisiaj grać: Nicolasa Lombaertsa, Vincenta Kompany'ego, Thomasa Vermaelena i Jan Vertonghena są warci ponad 70 milionów euro, czyli prawie cztery razy więcej niż ich walijscy rywale z formacji defensywnej, którzy dzisiaj wybiegną na boisko. Zamiast nich zagra Jason Denayer, który niedawno skończył 21 lat. Portal transfermarkt wycenia go na 4 miliony, ale bez wątpliwości zawodnik Manchesteru City niedługo powinien pod kątem wartości gonić bardziej doświadczonych rodaków.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: