SuperBiz opinie EURO 2016: Portugalia - Walia: Ronaldo vs. Bale

EURO 2016: Portugalia - Walia: Ronaldo vs. Bale

06.07.2016, godz. 15:26
Wartość piłkarzy Portugalii i Walii
Wartość piłkarzy Portugalii i Walii foto: Super Express

Im bliżej meczu, tym bardziej dzisiejszy mecz półfinałowy traktowany jest jako starcie dwóch gigantów europejskiej piłki: Cristiano Ronaldo i Garetha Bale'a. Koledzy z Realu Madryt walczą o finał, korone króla strzelców i .... miano  najdroższego piłkarza świata.

DUŻA GRAFIKA TU

Zestawiając obie rywalizujące ze sobą dzisiaj jedenastki, porównywalne są jedynie linie obrony i to dlatego, że Walijczycy.... wystawiają pięciu obrońców. Porównując wartość bramkarzy, Portugalczyk Rui Patricio jest aż 4 razy droższy od walijskiego odpowiednika, Wayne'a Hennesy'ego. Jeszcze większa przewaga rysuje się wśród pomocników. Portugalczycy są kilkadziesiąt razy więcej warci na rynku piłkarskim od brytyjskich rywali. Rekordem jest wycena Renato Sancheza, za którego Bayern zapłacił 53 miliony. Z kolei zawodnik, zwany "walijskim Iniestą" Jonny Williams, wyceniany jest na ... 750 tysięcy euro. Andre Gomes czy Joao Mario wyceniani są na 20 milionów, jednak po euro zostaną sprzedani za o wiele większe kwoty - mówi się o 40 milionach, czy nawet 60!

ZOBACZ TEŻ: EURO 2016: Portugalia wyraźnym faworytem meczu z Walią

Jednak wisienką na torcie jest starcie dwóch gwiazd: Ronaldo i Bale'a. Bale został sprzedany  trzy lata temu prawdopodobnie za ponad 100 milionów euro, jednak od czasu transferu jego wartość spadła. Z kolei Ronaldo siedem lat temu zostal sprzedany za 94 miliony. Obecnie portal transfermarkt.pl aktualną wartość Walijczyka wycenia na 80 milionów, a piłkarza rodem z Madery na 110. Jakby nie liczyć, to dzisiaj po boisku będzie biegał najdzroższy piłkarz Euro. Jak na razie.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: