SuperBiz opinie Fortuna Donalda Trumpa. Zobacz, jego najdroższe nieruchomości [GALERIA]

Fortuna Donalda Trumpa. Zobacz, jego najdroższe nieruchomości [GALERIA]

01.12.2016, godz. 16:53
Nieruchomości Donalda Trumpa
Trump Tower, 371 mln $ foto: SHUTTERSTOCK

Donadl Trump uchodzi za kontrowersyjną postać. Nie tylko słynie z konserwatywnych poglądów, ale również jest miliarderem. Magazyn Forbes zaliczył go do 400 najbogatszych Amerykanów. Przedstawiamy listę najważniejszych nieruchomości (i nie tylko) Donalda Trumpa.

Oglądając liczne posiadłości Trumpa można dojść do wniosku, że jego majątek stanowi odzwierciedlenie American Dream. Dzięki rodzinnemu interesowi odziedziczonemu w spadku biznesmen dorobił się fortuny na nieruchomościach.

Zobacz także: Donald Trump rezygnuje z działalności biznesowej! Komu przekaże fortunę?

Zestaw jego imponujących posiadłości otwiera Trump Tower – drapacz chmur zlokalizowany przy słynnej Piątej Alei. Forbes szacuje wartość wieżowca na 371 mld dolarów. Trump Park Avenue – budynek mieszkalno-handlowy, jest warty 177 mln dolarów, wieżowiec Ave of Americas – 409 mln dolarów, Niketown – 390 mln dolarów, podczas kiedy Trump International Hotel w Central Parku – „jedyne" 38 mln dolarów. Zestaw imponujących budynków uzupełniają: Trump World Tower (27 mln dolarów), Trump Plaza (13 mln dolarów), Trump Parc (88 mld dolarów) i wieżowiec przy słynnej ulicy bankowej, 40 Wall Street (345 mln dolarów). Na tle tych zapierających dech w piersiach osiągnięć architektury zwykłe bloki mieszkalne Trumpa – Spring Creet Towers na Brooklynie (25 mln dolarów) wyglądają dość mizernie.

Przeczytaj również: Donald Trump porzuci Biały Dom na rzecz swojej rezydencji Trump Tower? [ZDJĘCIA]

Zwycięzca wyborów prezydenckich jest również znany z pól golfowych. Te w Stanach Zjednoczonych są warte 206 mln dolarów, ale Trump posiada również pola golfowe w Szkocji i Irlandii (85 mln dolarów). Warto także wspomnieć Penthouse w Trump Tower – wystawnym, trzypoziomowym domu mieszkalnym, którego wartość wynosi 90 mld dolarów. Jakiś czas temu donosiliśmy, że Trump chce pozostać w tej posiadłości i nie zamierza wprowadzać się do Białego Domu. To jeszcze nie wszystkie atrakcje, które należą do miliardera. Nie wymieniliśmy bajecznej trasy Canyon Drive w Beverly Hills (9 mln dolarów), ani rezydencji Two Palm Beach na Florydzie (14,5 mln dolarów).

Oprac. na podst. forbes.com, superbiz.se.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: