SuperBiz opinie Ile kosztuje bilet na podróże po całej Europie? Interrail Global Pass [ZDJĘCIA]

Ile kosztuje bilet na podróże po całej Europie? Interrail Global Pass [ZDJĘCIA]

01.04.2017, godz. 17:00
INTER RAIL.
SINTRA. foto: SHUTTERSTOCK, interrail.eu

Czy da się przejechać 30 państw w 30 dni na jednym bilecie? Odwiedź dowolne spośród 30 europejskich krajów, a bilet kup tylko raz! Podróżuj kiedy chcesz i dokąd zapragniesz. Międzynarodowy bilet Interrail Global Pass obejmuje 40 tys. różnych destynacji. Wyjaśniamy, na jakich zasadach działa, gdzie można go nabyć oraz ile kosztuje.

Gdzie obowiązuje Interrail Global Pass?

Międzynarodowy okresowy bilet Interrail uprawnia do podróży różnymi środkami lokomocji w 30 europejskich krajach. Honorują go następujące państwa: Austria, Belgia, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czarnogóra, Czechy, Dania, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Luksemburg, Macedonia, Niemcy, Norwegia, Polska, Portugalia, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Szwecja, Turcja, Węgry, Wielka Brytania i Włochy.

Jak to działa?

Podróżni mają do wyboru dwa rodzaje biletów: karnet Interrail Global Pass, z którym można podróżować po 30 europejskim krajach oraz Interrail One Country Pass, który upoważnia do przejazdów w jednym wybranym kraju.

Zobacz też: Ogromne promocje na kolei! Nawet do 400 zł na podróż po Europie z biletem Interrail [ZDJĘCIA]

Bilet można kupić na stronie interrail.eu, która jest dostępna w sześciu językach: angielskim, hiszpańskim, francuskim, niemieckim, włoskim i holenderskim. W przypadku biletu międzynarodowego, mieszkańcy Europy powinni zaopatrzyć się w Interrail Pass, natomiast osoby spoza kontynentu – w Eurail Pass. Interrail Global Pass można kupić na 5, 7, 10, 15, 22 lub 30 dni.

Zasady użytkowania Interrail Global Pass

Interrail Global Pass uprawnia do jednego wyjazdu i jednego przyjazdu do rodzimego kraju, resztę podróży można odbyć poza jego granicami. W zależności od państwa, z biletu skorzystamy w kolei, na promach i w środkach transportu publicznego. Większość podróżnych kupuje Interrail Global Pass w celu podróżowania koleją (najbogatsza oferta obejmuje transport szynowy). W przypadku dalekobieżnych pociągów i szybkich połączeń często wymagana jest wcześniejsza rezerwacja. Pełną listę przewoźników, którzy honorują karnet w danym kraju, można znaleźć tutaj.

Może cię zainteresować: Rowerem na majówkę. Green Velo ma 2 tys. km [ZDJĘCIA]

Interrail One Country Pass

Oprócz biletu europejskiego można kupić karnet na 3, 4, 6 lub 8 dni, uprawniający do nieograniczonej liczby przejazdów w jednym z wybranych krajów. Karnet nie zobowiązuje do podróży przez kilka dni pod rząd, ale trzeba go wykorzystać w ciągu jednego miesiąca. Ceny karnetów wahają się, w zależności od kraju i liczby dni, od 37 euro (Serbia) do 172 euro (Hiszpania premium). Cennik biletów można znaleźć tutaj.

Czas przesyłki

Jeżeli planujesz swoją podróż z Interrail, pamiętaj o tym, że bilet zostanie wysłany pocztą. Do jego ceny trzeba doliczyć koszty przesyłki. Szacowany czas dostarczenia i cenę przesyłki można obliczyć za pomocą kalkulatora, który znajduje się tutaj. Przykładowo, wysłanie biletu do Polski zajmuje 6 dni roboczych. Dostarcza go DHL, a za usługę trzeba zapłacić 9 euro.

Przeczytaj też: Wzdłuż Wybrzeża Bałtyckiego. Niedroga wyprawa z widokiem na morze [GALERIA]

Interrail Global Pass oraz Interrail One Country Pass w Polsce

W naszym kraju bilet honorują pociągi: PKP, KM Koleje Mazowieckie, Koleje Dolnosląskie oraz Przewozy Regionalne, a także promy Finnlines. Ceny obowiązujących wyłącznie w Polsce karnetów Interrail One Country Pass zaczynają się od 59 euro (bilet uprawniających do podróży w 3 wybrane dni jednego miesiąca) i rosną wraz z dodatkowymi dniami podróży. 4-dniowy karnet kosztuje 71 euro, 6-dniowy – 96 euro, a 8-dniowy – 110 euro.

Ile kosztuje Interrail Global Pass?

Ceny Interrail Global Pass są zróżnicowane w zależności od wieku. Bilety można dostać dla podróżnych w czterech kategoriach wiekowych: 12 – 27 lat (od 206 euro), 28 – 59 lat (od 267 euro), od 60. roku życia (od 240 euro) oraz dla osoby dorosłej z dzieckiem w wieku 4 – 11 lat (bilet familijny od 267 euro). Najniższe są ceny biletów dla młodzieży do 27. roku życia, najwięcej trzeba zapłacić za karnet familijny. Bilety uprawniające do podróży I i II klasą pociągu są droższe, bilety honorowane wyłącznie w II klasie pociągu są tańsze.

Cennik dla osób w wieku 28 – 59 lat (II klasa)

5-dniowy bilet do wykorzystania w ciągu 15 dni: 267 euro
7-dniowy bilet do wykorzystania w ciągu 1 miesiąca: 318 euro
10-dniowy bilet do wykorzystania w ciągu 1 miesiąca: 378 euro
15-dniowy bilet do wykorzystania w ciągu miesiąca: 468 euro
15-dniowy bilet: 418 euro
22-dniowy bilet: 489 euro
1-miesięczny bilet: 632 euro

Cennik dla dzieci i młodzieży w wieku 12 – 27 lat (II klasa)

5-dniowy bilet do wykorzystania w ciągu 15 dni: 206 euro
7-dniowy bilet do wykorzystania w ciągu 1 miesiąca: 253 euro
10-dniowy bilet do wykorzystania w ciągu 1 miesiąca: 301 euro
15-dniowy bilet do wykorzystania w ciągu miesiąca: 372 euro
15-dniowy bilet: 348 euro
22-dniowy bilet: 385 euro
1-miesięczny bilet: 493 euro

Cennik dla osób od 60. roku życia (II klasa)

5-dniowy bilet do wykorzystania w ciągu 15 dni: 240 euro
7-dniowy bilet do wykorzystania w ciągu 1 miesiąca: 287 euro
10-dniowy bilet do wykorzystania w ciągu 1 miesiąca: 341 euro
15-dniowy bilet do wykorzystania w ciągu miesiąca: 421 euro
15-dniowy bilet: 377 euro
22-dniowy bilet: 441 euro
1-miesięczny bilet: 570 euro

Cennik dla osoby dorosłej z dzieckiem w wieku 4 – 11 lat (II klasa)

5-dniowy bilet do wykorzystania w ciągu 15 dni: 267 euro
7-dniowy bilet do wykorzystania w ciągu 1 miesiąca: 318 euro
10-dniowy bilet do wykorzystania w ciągu 1 miesiąca: 378 euro
15-dniowy bilet do wykorzystania w ciągu miesiąca: 468 euro
15-dniowy bilet: 418 euro
22-dniowy bilet: 489 euro
1-miesięczny bilet: 632 euro

Topowe destynacje w Europie

Bilet Interrail Global Pass umożliwia odwiedzenie 30 państw w 30 dni. Jednak największą popularnością cieszy się południe Europy. Wśród topowych destynacji znajdują się: Francja, Grecja, Włochy, Portugalia i Hiszpania.

Źródło: interrail.eu

autor: Anna Bartosiewicz zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: