SuperBiz opinie Kandydat na prezydenta obiecuje: „Darmowa pizza hawajska dla warszawiaków. Codziennie”

Kandydat na prezydenta obiecuje: „Darmowa pizza hawajska dla warszawiaków. Codziennie”

04.07.2017, godz. 12:25
Paweł Tanajno z Demokracji Bezpośredniej
Paweł Tanajno z Demokracji Bezpośredniej, kandydat na prezydenta foto: Super Express

Paweł Tanajno. Nazwisko to można było usłyszeć podczas ostatnich wyborów prezydenckich, kiedy stanął w szranki o najważniejszy urząd w Polsce. Teraz Tanajno ostrożnie zapowiada start w wyborach na prezydenta stolicy. Promuje się niezwykłym hasłem wyborczym – obiecuje, że kiedy zostanie prezydentem, codziennie będzie rozdawał warszawiakom pizzę hawajską. Zupełnie za darmo!

Jeśli oglądaliście kreskówkę „Kapitan Bomba”, kojarzycie na pewno postać kosmity Domina Jachasia, który startował w wyborach na admirała Gwiezdnej Floty. Wybory wygrał, obiecując wszystkim mieszkańcom galaktyki średnią pizzę hawajską. Okazuje się, że scenariusz wykreowany przez twórców popularnej kreskówki nie musi znacząco odbiegać od rzeczywistości. Paweł Tanajno, który rozważa start w wyborach na prezydenta stolicy, również obiecuje warszawiakom darmową pizzę! Jego hasło wyborcze brzmi: „Warszawski ratusz zamiast kraść kamienicę za darmo co dzień hawajską da pizzę / Tanajno 2018 twój prezydent” (pisownia oryginalna):

Serwis wSensie.pl rozmawiał z Tanajną na temat tej ciekawej obietnicy wyborczej. Polityk podkreśla w rozmowie z dziennikarzami, że jego start w wyborach nie jest pewny, na razie po prostu bierze go pod uwagę. Nie odpowiada jasno na pytanie, czy po jego wygranej każdy warszawiak mógłby liczyć na kawałek czy może nawet na całą pizzę. Jak podkreśla, jego hasło wyborcze jest „humorystycznym i przykrym zarazem prztyczkiem” komentującym naszą rzeczywistość, w której politycy dbają tylko o siebie. „Jak wygram, obecni urzędnicy ratusza będą pizzę rozdawać na 100 proc.” - deklaruje jednak Tanajno.

ZOBACZ TEŻ: Najbardziej tajemniczy kandydat na prezydenta. Kim jest Paweł Tanajno?

Sprawdziliśmy, ile stołeczny ratusz musiałby wydać, gdyby Tanajno zdecydował się spełnić swoją obietnicę. Zakładamy, że, podobnie jak kreskówkowy Jachaś, Tanajno rozdawałby średnią pizzę każdemu warszawiakowi. W jednej z popularnych sieci znaleźliśmy promocję, w której za trzy średnie pizze hawajskie musimy zapłacić 46,5 zł, koszt jednej wynosi więc 15,5 zł. Według oficjalnych danych w Warszawie zameldowanych jest ok. 1 630 000 osób. Gdyby każdej z nich zafundować średnią pizzę hawajską, dziennie trzeba by wydać aż 25,2 mln zł! Roczny koszt takiego prezentu wynosiłby więc 9,2 MILIARDA zł! Dla porównania, wybudowanie centralnego docinka II linii metra kosztowało… 4,6 miliarda zł.

Źródła: metro2.ztm.waw.pl, wsensie.pl, warszawa.naszemiasto.pl

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: