SuperBiz opinie Kazimierz Dolny: perła wśród wąwozów

Kazimierz Dolny: perła wśród wąwozów

16.07.2016, godz. 06:00
Kazimierz Dolny
Kazimierz Dolny foto: SHUTTERSTOCK

Kazimierz Dolny jest znanym letniskiem, ma wręcz grono wyznawców. Poza unikalnym położeniem i walorami przyrodniczymi miejscowość przyciąga renesansową architekturą i ciekawymi wydarzeniami kulturalnymi.

Najsłynniejszy w Kazimierzu Dolnym jest festiwal filmowy, obecnie funkcjonujący pod nazwą Dwa Brzegi i organizowany przez byłą gwiazdę TVP, prezenterkę Grażynę Torbicką. Po piętach depcze mu Kazimiernikejszyn, festiwal muzyczny robiony oddolnie, inspirowany miłością do Kazimierza, a kojarzony z dwoma postaciami - Włodkiem "Paprodziadem" Dembowskim i Michałem Niewęgłowskim. Oprócz jest m.in Pardes Festiwal, czyli "spotknia z kultura żydowską" czy "Dźwięki z korzenia" - festiwal gry na instrumencie didgeridoo.

ZOBACZ TEŻ: Wiemy, kiedy Android Pay będzie miało premierę w Polsce

Ale bez hucznych wydarzeń miasto jest godne odwiedziń, zwiedzenia wąwozów i obejrzenia pejzażu zakola Wisły ze skarpy. Baza noclegowa jest wyjatkow rozwinięta. W położonym na rynku Domu Architekta nocleg kosztuje od 220 do 380 złotych, w cenie śniadanie. W leżącym przy nadwiślanym bulwarze pensjonacie Austeria pokoje kosztują od 160 złotych po 310, a w ofercie jest jeden wielki 6 osobowy za 480 złotych. W obiekcie jest nawet basen.

Przebojem ostatnich lat są noclegi w spichlerzach, których kiedys w Kazimierzu było 60. W hotelu "Spichlerz pod Żurawiem" apartamenty dwupojowe można znaleźć już od 225 złotych. Przy innym hotelu, o nazwie "Spichlerz", dawnym ośrodku PTTK, znajdziemy pole namiotowe w cenie 12 złotych od głowy plus 12 złotych za parkowanie samochodu. W Kazimierzu Dolnym znajdziemy też szeroki przekrój kawiarni i restauracji, np. Kawiarnia Rynkowa czy Artystyczna, restauracja gruzińska Batumi przy Małym Rynku, czy legendarna Korzeniowa. Dodając do tego wycieczki - piesze albo samochodami terenowymi - po wąwozach, zwiedzanie ruin zamku czy wnętrz synagogi, czy choćby niedalekiego kamieniołomu. A jak nie zdążymy latem, to zima jest równie atrakcyjnie.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: