SuperBiz opinie Liczba tanich linii lotniczych w UE może wzrosnąć

Liczba tanich linii lotniczych w UE może wzrosnąć

22.03.2017, godz. 18:06
Tanie loty z Europy do Azji
foto: SHUTTERSTOCK

Czy EasyJet i Ryanair opuszczą Wielką Brytanię? Przewoźnicy lotniczy czy Grupa TUI powinny rozważyć zmianę siedziby – ostrzegają przedstawiciele Unii Europejskiej. Aby realizować swobodnie kursy w Unii Europejskiej, linie lotnicze „muszą mieć znaczącą siedzibę na terenie UE" – pisze „The Sun". Co więcej, większość udziałów w spółce powinna znajdować się w rękach akcjonariuszy ze wspólnoty.

Wymogi stawiane przewoźnikom lotniczym w praktyce mogą oznaczać restrukturyzację przedsiębiorstw. Te spółki, których główna siedziba znajduje się w Wielkiej Brytanii, albo przeniosą się do państwa członkowskiego, albo rozbudują swoje siedziby poza granicami Zjednoczonego Królestwa. A to oznacza dodatkowe miejsca pracy dla obywateli Unii Europejskiej.

Zobacz także: Wielka Brytania zapłaci za Brexit co najmniej 260 mld zł

Machina Brexitu związana z Artykułem 50. Traktatu Lizbońskiego zostanie uruchomiona już 29 marca. Prawdopodobnie skłoni to wiele zarejestrowanych w Wielkiej Brytanii firm do przeniesienia swoich siedzib. Taki los może spotkać tanie linie lotnicze EasyJet, które realizują kursy na terenie Unii Europejskiej. Główna siedziba spółki jest zlokalizowana w Luton.

Przeczytaj również: Ryanair uruchamia 14 nowych tras z Krakowa

Inna sytuacja ma miejsce w przypadku British Airways, które realizują kursy wyłącznie z Wielkiej Brytanii. Ponieważ spółka należy do Grupy IAG, właściciela kilku przewoźników lotniczych z Unii Europejskiej, sytuacja jest bardziej skomplikowana. IAG może być zmuszona podjąć kroki, które zapewnią integralność grupy.

Źródło: thesun.co.uk

tagi: brexit easyjet
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: