SuperBiz opinie Najlepiej zarabiający aktorzy serialowi [ZDJĘCIA]

Najlepiej zarabiający aktorzy serialowi [ZDJĘCIA]

09.10.2016, godz. 13:49
Aktorzy
Sofia Vergara foto:

Aktorzy serialowi nie są już gorszym sortem gwiazd ekranu. Seriale swoim rozmachem dorównały już filmom pełnometrażowym. Podobnie jest z zarobkami. Ogromne gaże trafiają już nie tylko do gwiazd kina, ale również aktorów telewizyjnych. Magazyn "Forbes" sporządził listę najlepiej wynagradzanych. My sprawdzamy również dzienne stawki za zdjęcia w polskich serialach.

Czołówkę rankingu "Forbesa" zdominowali aktorzy wcielający się w rolę nieprzystosowanych do życia w społeczeństwie naukowców z serialu "Teoria wielkiego podrywu". Jim Parsons, Johnny Galecki, Simon Helberg i Kunal Nayyar zarabiają nawet po milion dolarów za jeden odcinek.

Zobacz także: Najlepiej zarabiające aktorki świata. Lawrence nie oddaje pierwszeństwa [ZDJĘCIA]

Oryginalna czwórka aktorów już drugi rok z rzędu zdominowała zestawienie magazynu. A to za sprawą zarobków z dwóch ostatnich sezonów "Teorii wielkiego podrywu", gdzie główne gwiazdy serialu inkasowały ok. 22-25 mln dolarów za cały sezon (24 odcinki serialu).

Jim Parsons w analizowanym okresie zarobił 25,5 mln dolarów. W porównaniu z poprzednim sezonem to o 3,5 mln dolarów mniej. Serialowy Leonard, czyli Johnny Galecki, według magazynu "Forbes" zarobił 24 mln dolarów (3 mln mniej niż w poprzednim zestawieniu). Trzecie miejsce zajął Simon Helberg, czyli Howard (22,5 mln dolarów). Jego zarobki w porównaniu z poprzednią edycją zestawienia wzrosły o 2,5 mln dolarów, m.in. za sprawą udziału w komedii "Boska Florence".

W ścisłej piątce "Forbesa" tylko piąta lokata przypadła aktorowi spoza "Teorii...". Mowa o Marku Harmonie (3. miejsce przed rokiem), odtwórcy głównej roli w "Agenci NCIS", którego jest również producentem wykonawczym. Serial ten jest trzecim najchętniej oglądanym programem telewizyjnym w USA. Pierwsze dwa to: transmisja z Super Bowl 50 oraz "Teoria wielkiego podrywu".

Zestawienie najwyższych zarobków aktorów telewizyjnych magazyn wylicza na podstawie danych od czerwca do czerwca. Obejmuje wszystkie źródła dochodów aktora, podawane są kwoty przed potrąceniem podatków i prowizji menadżerskich.

To jednak nic w porównaniu do królowej małego ekranu, czyli Sofii Vergary, który piąty rok z rzędu została uznana za najlepiej opłacaną aktorką telewizyjną świata. Gwiazda serialu "Współczesna rodzina" w ciągu roku zarobiła 43 miliony dolarów.

Rola Glorii Delgado-Pritchett we "Współczesnej rodzinie" nie jest głównym źródłem zarobków aktorki. Dzięki lukratywnym kontraktom reklamowym Vergara zarobiła o 66 procent więcej niż przez poprzedni rok. Za nią uplasowała się Kaley Cuoco znana przede wszystkim z roli Penny w... "Teorii wielkiego podrywu".

Zobacz koniecznie: Najlepiej zarabiające modelki na świecie. Gisele Bundchen ponownie najbogatsza [ZDJĘCIA]

Jak polscy aktorzy serialowi wyglądają na tle tych zza oceanu? O rodzime zestawienie pokusił się serwis "Super Seriale" (superseriale.se.pl). Zestawienie kilkunastu nazwisk otwiera Robert Kudelski znany z "Na Wspólnej", gdzie zarabia 1300 zł za dzień zdjęciowy. Nieco więcej, bo po 1,5 tys. zł otrzymują bracia Mroczkowie, gwiazdy "M jak Miłość". Inna znana aktorka z tego serialu - Katarzyna Cichopek zarabia już 2100 zł za jeden dzień pracy. Identyczną stawkę ma Joanna Koroniewska.

Z kolei Joanna Jabłczyńska, znana z "Na Wspólnej" dostaje 2,5 tys. zł. O 500 zł więcej otrzymuje jej koleżanka z planu Anna Guzik. Znana z "Brzyduli" Małgorzata Socha za rolę w serialu "Na wspólnej" dostaje za dzień na planie 3500 zł.

Solidną stawkę w "Przepisie na życie" zarabiała Edyta Olszówka, która za jeden dzień zdjęciowy wzbogacała się o 5 tys. zł. Dokładnie taką samą gażę otrzymywała odtwórczyni głównej roli w serialu, Magda Kumorek.

Najlepiej zarabiająca aktorka - za rolę w "Domu nad rozlewiskiem", Joanna Brodzik otrzymywała 6000 zł za dzień. Lider zestawienia jest jednak Borys Szyc, którego częściej jednak niż w serialach pojawia się na dużym ekranie. Aktor za rolę w "Przepisie na życie" zarabiał 9 tys. zł dziennie.

 

Źródło: "Forbes", superseriale.se.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: