SuperBiz opinie Nawet 4 tys. zł dziennie za… pobyt na plaży!

Nawet 4 tys. zł dziennie za… pobyt na plaży!

25.07.2017, godz. 12:07
Plaża w Pietrasanta
Plaża w Pietrasanta foto: SHUTTERSTOCK

Jedziecie na wakacje za granicę? Myślicie o Włoszech? Jaki budżet zakładacie na wyjazd? Zapewne nie będzie to kwota niższa niż kilka tysięcy złotych, szczególnie jeśli jedziecie z rodziną. Czy wiecie jednak, że we Włoszech 4 tys. zł można wydać na jednodniowy pobyt… na plaży? Nie, to nie pomyłka.

Włochy od lat mają opinię wręcz ekstremalnie drogiego kraju na wakacje. Sądząc po tym, ile wydaje się tam na sam pobyt na najbardziej luksusowych plażach, nie jest to raczej recenzja przesadzona. Ranking najdroższych włoskich plaż przygotowała organizacja konsumencka Codacons. Na pierwszym miejscu znajduje się bezspornie plaża Pietrasanta w Toskanii. Za jeden dzień pobytu tutaj zapłacić trzeba (w sezonie) aż 1 tys. euro dziennie, czyli ok. 4 tys. zł!

ZOBACZ TEŻ: Przewodnik po Algarve. Najpiękniejsze miasta i plaże regionu [PORTUGALIA]

W zamian za to odpoczywamy w tzw. altanie prezydenckiej, w której mamy dostęp do specjalnej wydzielonej strefy z telewizją i muzyką, do tego zarządca plaży zapewnia nam wszystkie możliwe wygody. Wydaje się drogo? Owszem, ale warto spojrzeć na to, że na drugim miejscu jest wenecka plaża, gdzie za jeden dzień pobytu zapłacimy wprawdzie sporo mniej, bo 410 euro (1,64 tys. zł), jednak właściwie tylko za to, że znajdziemy się w centrum festiwalowego życia podczas Festiwalu Filmowego w Wenecji, będziemy mieli dostęp do sejfu, ręczników, owoców i napojów.

ZOBACZ TEŻ: Wakacje na Sardynii – co odkryć na zapomnianej wyspie Włoch? [ZDJĘCIA]

Z kolei w Porto Cervo na Sardynii całodzienny wynajem dwóch leżaków i parasola kosztuje 400 euro (1,6 tys. zł)! WP Money, które opisuje ranking plaż, zwraca uwagę na to, że stawki za pobyt na ekskluzywnej włoskiej plaży są zatrważające nie tylko dla Polaków, ale i dla Włochów. Ogromna część z nich miesięcznie zarabia bowiem ok. tysiąca euro, a tyle przecież trzeba zapłacić za jeden dzień na wspomnianej w pierwszym akapicie toskańskiej plaży.

Źródło: money.pl

tagi: plaża włochy
autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: